Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 996
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia Górna: Śpiewanie przy fladze

Sobota, 5 maja 2018, 13:23
Autor: red
Lutomia Górna: Śpiewanie przy fladze
Fot. Gmina Świdnica
II Majowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych „Śpiewanie przy Fladze” za nami. Blisko 150 osób odwiedziło 1 maja Lutomię Górną, aby wspólnie świętować majowe uroczystości.

- „Wychowanie w duchu patriotyzmu” – hymn, godło oraz flaga to polskie symbole narodowe, które łączą Polaków niezależnie od tego gdzie przebywają i mieszkają. Jest to idealny czas aby wspólnie świętować 100-lecie odzyskania niepodległości. Również mieszkańcy gminy przyłączają się do tych obchodów w dwóch pięknych akcjach: sadzenie 100 dębów za każdy rok odzyskanej niepodległości oraz szycie 1918 flag, które trafiły również do Państwa - mówiła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek do przybyłych gości.

Gmina Świdnica jest bogata w zespoły śpiewacze i folklorystyczne, które poprzez śpiew i taniec pielęgnują polską tradycje i zwyczaje. Tworzą wielopokoleniowe więzi. Podczas wspólnego śpiewania w Lutomi Górnej aż 8 zespołów: Stolczanki, Cicha Woda, Olszaniacy, Ciepłowodzianki, A to Heca, Ożaranki, Stokrotki, Kądziołeczki, wykonało kilkadziesiąt pieśni patriotycznych, żołnierskich oraz ludowych. Wśród zaproszonych gości pojawiła się również zaprzyjaźniona grupa 14 Brygady Harcerzy z Bolesławca. Organizatorem Przeglądu był Zespół „Kądziołeczka”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group