Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1343
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Spółka podsumowała rok

Czwartek, 21 marca 2024, 17:39
Autor: red
Żarów: Spółka podsumowała rok
Fot. UM Żarów
Zarząd Miejsko–Gminnej Spółki Wodnej w Żarowie podsumował zeszłoroczną działalność oraz przyjął plan realizacji robót konserwacyjnych na 2024 rok.

W walnym zebraniu delegatów spółki, które odbyło się w piątek, 15 marca uczestniczyli burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Przemysław Sikora, radni Rady Miejskiej, sołtysi wsi, rolnicy z terenu gminy Żarów oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie. Na zebraniu przewodniczący Miejsko-Gminnej Spółki Wodnej Marek Fita przedstawił sprawozdania zarządu z wykonania zadań rzeczowo-finansowych oraz budżetu miejsko-gminnej spółki wodnej w Żarowie.

- Ogółem zgromadzony budżet spółki w roku ubiegłym wynosił 212.791,25 złotych. Wsparciem dla działalności spółki wodnej były dotacje, które otrzymaliśmy w minionym roku z budżetu gminy Żarów w wysokości 20.000,00 złotych i Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w kwocie 35.000,00 złotych. Kwota 76.210,35 złotych pozostała jako środki na rachunku bankowym z 2022 roku. Dysponując pozyskanymi środkami finansowymi wykonaliśmy konserwację rowów, w tym gruntowną konserwację przy użyciu sprzętu ciężkiego na długości 5.212,00 metrów bieżących i renowację sieci drenarskiej na powierzchni 4,82 ha. Trzeba jednak pamiętać, że jest to niewielki procent stanu ewidencyjnego szczegółowych urządzeń melioracyjnych znajdujących się na terenie naszej gminy. Dziękujemy za wsparcie, pomoc oraz ścisłą współpracę w zakresie spraw związanych z naszą działalnością statutową burmistrzowi Leszkowi Michalakowi, zastępcy burmistrza Przemysławowi Sikorze i pracownikom Urzędu Miejskiego w Żarowie – mówił podczas zebrania sprawozdawczego Marek Fita przewodniczący Miejsko-Gminnej Spółki Wodnej w Żarowie.

Członkowie Miejsko-Gminnej Spółki Wodnej w Żarowie podczas zebrania złożyli podziękowania na ręce burmistrza Leszka Michalaka, który kończy w tym roku swoją kadencję na stanowisku Burmistrza Miasta Żarów. W imieniu delegatów spółki podziękowania za podejmowane działania, wspieranie spółki oraz współpracę złożył przewodniczący Marek Fita.

Podczas spotkania przedstawiciele spółki przyjęli również plan robót konserwacyjnych na 2024 rok, który został ustalony w oparciu o zgłoszenia zapotrzebowań poszczególnych użytkowników gruntów. Do realizacji przyjęto konserwację rowów na długości około 7.000 metrów bieżących i renowację systemów drenarskich na powierzchni około 5,00 ha. Koszt wykonania powyższych prac zaplanowano na kwotę 100.000,00 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group