Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 1387
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Sportowa rywalizacja

Środa, 19 lutego 2020, 8:50
Aktualizacja: 8:51
Autor: red
Gmina Świdnica: Sportowa rywalizacja
Fot. Gmina Świdnica
Sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej była areną gminnego turnieju gier i zabaw dla uczniów klas I–IV. W sportowych rozgrywkach wzięło udział ponad 60 uczniów z pięciu szkół podstawowych: Bystrzycy Górnej, Lutomi Dolnej, Mokrzeszowa, Pszenna i Grodziszcza.

Głównym celem turnieju było zapewnienie uczniom aktywnego spędzania wolnego czasu, stosowanie zasady fair play we współzawodnictwie, a także integracja uczniów z różnych placówek gminnych.

Drużyny miały do wykonania siedem zadań sprawnościowych, w tym pokonanie dwóch torów przeszkód, strzały piłką do bramki, rzuty obręczami i woreczkami do celu, celowanie krążkiem hokejowym do minibramek, przeciąganie liny. Nad poprawnością i oceną poszczególnych konkurencji czuwali sędziowie z LKS–su.

Wszystkie drużyny sprawnie radziły sobie z poszczególnymi zadaniami. Uczniowie walcząc o punkty dla swoich placówek wykazali się dużą sprawnością fizyczną, poczuciem odpowiedzialności, umiejętnością pracy w zespole, a przede wszystkim wspaniałą zabawą.

W tegorocznym turnieju puchary dla swoich szkół wywalczyły drużyny z SP w Lutomi Dolnej (I miejsce), z SP w Mokrzeszowie (II miejsce) oraz z SP w Bystrzycy Górnej (III miejsce). Indywidualnie natomiast zostali docenieni wszyscy uczestnicy zmagań sportowych i każdy otrzymał medal, co było sprawiło wielką radość małym sportowcom.

Turniej w Bystrzycy Górnej był kolejną odsłoną sportowych ferii w gminie Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group