Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1321
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Sportowi seniorzy

Czwartek, 9 września 2021, 6:04
Aktualizacja: 10:05
Autor: red
REGION: Sportowi seniorzy
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Po sporym sukcesie dwóch pierwszych edycji Fundacja „Teraz Ziębice” ponownie zaprasza osoby powyżej 55. roku życia z Dolnego Śląska do udziału w sportowych zmaganiach. Igrzyska Sportowe Seniorów odbędą się w dniach 18–19 września w Ziebicach.

Zapisów do wybranych dyscyplin sportowych można dokonać:
– online – do 15 września do godz. 23.59 – za pomocą formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie www.iss.ziebice.info.
– w Biurze Zawodów w Ziębickim Centrum Kultury (18 września – brydż sportowy) / na Stadionie Miejskim w Ziębicach (19 września – pozostałe dyscypliny) – w godz. 9.00-10.15.

18 września odbędzie się rywalizacja w brydżu sportowym. Początek o godz. 10.00 w Ziębickim Centrum Kultury (odbiór nr startowego do godz. 9.45). Dzień później, w niedzielę 19 września w szranki staną uczestnicy pozostałych dyscyplin sportowych tj.: badminton, boks, bule, lekkoatletyka, piłka nożna, siatkówka, tenis ziemny. Początek o godz. 10.30 na Stadionie Miejskim w Ziębicach (odbiór numeru startowego do godz. 9.45).

Igrzyska Sportowe Seniorów to organizowane przez Fundację „Teraz Ziębice” wydarzenie o charakterze sportowym skierowane do seniorów z całego Dolnego Śląska. Rywalizują oni ze sobą w turnieju gier zręcznościowych z elementami popularnych dyscyplin sportowych (badminton, biegi, piłka nożna itp.). Dyscypliny wymagają niewielkiego stopnia sprawności fizycznej tak, aby w zawodach mogli wziąć udział amatorzy.

Zawodom towarzyszy duża dawka humoru – są widowiskowe, aby bawiła się także publiczność. Imprezie towarzyszą prelekcje, warsztaty, spotkania na temat zdrowego stylu życia, a także występy artystyczne.

Na organizację Igrzysk w 2018 r. i w 2019 r. Fundacja „Teraz Ziębice” otrzymała dofinansowanie w ramach programu Aktywny Dolny Śląsk. Jest to program regionalnego budżetu obywatelskiego, który działa w obszarach kultury, sportu i turystyki. Zarządza nim Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group