Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 1016
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Sportowy piknik

Sobota, 4 czerwca 2022, 9:16
Autor: red
Świdnica: Sportowy piknik
Fot. organizatorzy
Bieg przeszkodowy Runmageddon dla dzieci, wielka strefa dmuchańców, pole do minigolfa, animacje, zabawy zręcznościowe, turnieje dla dzieci i dorosłych, pokazy sportowe i modeli latających, prezentacje świdnickich klubów i stowarzyszeń sportowych, czy wreszcie otwarta symultana szachowa z polską arcymistrzynią i mistrzynią Polski Klaudią Kulon i loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami.

To tylko część atrakcji, jaka czeka na uczestników Polsko-Ukraińskiego Festynu Sportowo-Rekreacyjnego, który już w niedzielę, 12 czerwca odbędzie się na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Śląskiej 35. Wstęp wolny!

Wielkie sportowo-rekreacyjne święto wraca po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią. Początek wydarzenia o godzinie 12.00 – wraz z wjazdem na teren OSiR-u uczestników Rajdu Rowerowego „Świdnica na Rowery”. Zakończenie planowane jest na godzinę 17.00. Pięć godzin na obiektach OSiR-u wypełni moc atrakcji dla całych rodzin. Na młodsze i starsze dzieci czekać będą między innymi: wielka strefa dmuchańców, animacje, gry i zabawy, bańki mydlane. Najodważniejsze dzieciaki będą mogły spróbować swoich sił na trasie najeżonego przeszkodami biegu Runmageddon Kids. Nieco starsi z kolei mogą rozegrać partyjkę golfa na dziewięciodołkowym polu, potrenować... zimowe dyscypliny olimpijskie lub zagrać w tenisa w ramach 10. Memoriału Bogdana Szymańskiego. Będzie też coś dla miłośników rozrywki umysłowej. Dwugodzinną symultaną z rotacją graczy na 20 stanowiskach da Klaudia Kulon – od 2014 roku szachowa arcymistrzyni i ubiegłoroczna mistrzyni Polski.

O dodatkowe atrakcje w swoich dyscyplinach zatroszczą się w ramach prezentacji na stanowiskach świdnickie kluby sportowe i centra aktywności ruchowej.

W trakcie festynu trwać będzie loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami – dochód zasili zbiórkę publiczną na organizację Świdnickich Czwartków oraz ich ogólnopolski finał. Zbiórkę na rzecz zwierząt na swoim stanowisku prowadzić też będzie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.

Wydarzenie uzupełnią wręczenie nagród prezydent Świdnicy za osiągnięcia sportowe w 2021 roku, podsumowanie niedawnej akcji Aktywni24, czy wreszcie podsumowanie i nagrodzenie za cykl współzawodnictwa szkolnego w kończącym się roku szkolnym.

Organizatorami i Partnerami Polsko-Ukraińskiego Festynu Sportowo-Rekreacyjnego są: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski w Świdnicy, IgnerHome, Mineral Zdrój, Sonel i PUO Świdnica.

Polsko-Ukraiński Festyn Sportowo-Rekreacyjny. Niedziela, 12 czerwca 2022

PROGRAM RAMOWY

9.00-18.00 – 10. Memoriał Bogdana Szymańskiego (korty) – zapisy: Waldemar Kurek, tel. 607-944-999

12.00 – Przyjazd uczestników Rajdu Rowerowego „Świdnica na Rowery”. Oficjalne rozpoczęcie festynu (scena)

12.00-17.00 – atrakcje dla całych rodzin, turnieje, gry, zabawy, prezentacje klubów sportowych (boiska piłkarskie, tereny zielone)

12.30 – Wręczenie nagród Prezydent Świdnicy za osiągnięcia sportowe (scena)

13.00-17.00 – Runmageddon Kids (teren za boiskami trawiastymi i plażowymi)

13.00-15.00 – Otwarta symultana z arcymistrzynią szachową Klaudią Kulon (wiata grillowa)

13.30 – Wręczenie nagród za udział w akcji Aktywni 24

14.30 – Podsumowanie cyklu współzawodnictwa szkolnego (scena)

15.20 – Pokazowa partia szachów błyskawicznych: Klaudia Kulon – Kamil Gałuszka (scena)

16.00 – Pokazy sportowe (scena)

17.00 – Zakończenie festynu

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group