Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 898
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Spotkaj się z Kasią Figurą

Piątek, 3 czerwca 2011, 7:58
Aktualizacja: 9:22
Autor: GrA
Świdnica: Spotkaj się z Kasią Figurą
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dziś czwarty festiwalowy dzień. A dla świdniczan okazja do kolejnych spotkań z polskim i zagranicznym kinem, reżyserami i aktorami.

Wielkimi krokami zbliżamy się już do końca czwartej edycji Festiwalu Reżyserii Filmowej. Przed Nami przedostatni dzień filmowy i tradycyjnie mnóstwo atrakcji dla miłośników kina. Już o godzinie 10.00 w świdnickiej sali teatralnej zobaczymy „Amadeusza” w reżyserii Miloša Formana, a zaraz po nim, o godzinie 12.30 „Świat według Garpa” w reżyserii George’a Roya Hilla.

Zainteresowanych sztuką reżyserską zapraszamy do świdnickiego teatru miejskiego na godzinę 15.00 na panel o reżyserii filmowej. W tym samym czasie w Miejskiej Bibliotece Publicznej ze swoimi fanami spotka się Katarzyna Figura. Podczas spotkania widzowie obejrzą projekcję filmu „Pociąg do Hollywood”.

A o godzinie 17.30 w świdnickim teatrze miejskim pokaz kolejnego filmu konkursowego "Prosta historia o miłości". Reżyserski debiut Arkadiusza Jakubika rozgrywa się na wielu płaszczyznach. Jedną z nich jest, jak w tytule, prosta historia miłosna. Jednak równolegle z nią i na tych samych prawach istnieje rzeczywistość tworzenia filmu. Para scenarzystów wychodzi od mglistej idei, pary bohaterów, jakiejś relacji. go. Dziś świdniczanie zobaczą „Prostą historię o miłości” .

O godzinie 18.00 w świdnickim klubie „Bolko” wyświetlony zostanie „Magnat” Filipa Bajona. Zaraz po projekcji reżyser spotka się ze świdnickimi widzami. O godzinie 20.00 natomiast w świdnickiej sali teatralnej zobaczymy film Felliniego „Ginger i Fred”, pół godziny później w świdnickim klubie „Bolko” rozpocznie się projekcja filmu „Dawno temu w Ameryce” w reżyserii Sergio Leone. Serdecznie zapraszamy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group