Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 579
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzyżowa: Spotkanie Aglomeracji Wałbrzyskiej

Czwartek, 26 marca 2015, 11:28
Aktualizacja: 11:30
Autor: red.
Krzyżowa: Spotkanie Aglomeracji Wałbrzyskiej
Fot. użyczone
W środę, 25 maja w Krzyżowej odbyło się posiedzenie Rady Samorządowej Aglomeracji Wałbrzyskiej. Szefowie 22 gmin wzięli udział m. in. w dyskusji na temat Zintegrowanego Programu Transportu Publicznego.

Z ramienia Gminy Miasto Świdnica w spotkaniu uczestniczyli prezydent Beata Moskal – Słaniewska, zastępca Szymon Chojnowski, dyrektor Departamentu Komunikacji Maciej Gleba oraz kierownik Referatu Transportu Publicznego Małgorzata Lubandy.

Przedstawiciel firmy „TRAKO” Wierzbicki i wspólnicy s.j., Tomasz Szelukowski przedstawił zgromadzonym obszerną analizę zagadnienia integracji transportu publicznego z opracowaniem wielotorowych rozwiązań. Podkreślał, że Aglomeracja Wałbrzyska jest jednym z pionierów i nikt w Polsce nie działał na taką skalę, aby zjednoczyć tak dużą ilość gmin. Korzyści płynących z realizacji tego przedsięwzięcia jest wiele. Zwrócono m.in. uwagę na: zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej gmin, wzrost mobilności mieszkańców, poprawę bezpieczeństwa podróżujących, rozwój turystyki czy też poprawę wizerunku gmin.

Jednogłośnie podjęto decyzję o przystąpieniu do realizacji tego zadania, które poprzedzone zostanie konsultacjami społecznymi. Powołano kilkuosobowy zespół, który określi kierunki i priorytety działania. W zespole pracował będzie dyrektor Maciej Gleba.

Jak powiedziała Prezydent Świdnicy „Czeka nas wielkie zadanie, by stworzyć takie warunki zamieszkania i takie udogodnienia komunikacyjne, aby wielkie aglomeracje, jak chociażby Wrocław, nie wysysały nam młodych, zdolnych ludzi. Zintegrowany transport publiczny – to wzrost poczucia komfortu życia.”

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group