Czwartek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 590
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kalno: Spotkanie Koła Różańcowego w Kalnie

Środa, 9 listopada 2016, 11:51
Autor: red
Kalno: Spotkanie Koła Różańcowego w Kalnie
Fot. UM Żarów
Aktywnie uczestniczą w życiu swojej parafii. Dbają o figurę Matki Bożej w kapliczce i codziennie, w różnych intencjach odmawiają różaniec.

Jak każdego roku, pod koniec października, panie z Koła Różańcowego w Kalnie spotykają się na świetlicy wiejskiej z okazji zakończenia modlitw różańcowych.

To już tradycja w Kalnie. Jest tort i upominki, którymi obdarowywane są wszystkie członkinie Koła Różańcowego. Do każdej z nich, w tym roku, trafił kalendarz Matki Boskiej Fatimskiej.
- Wiele pań skupionych wokół Koła Różańcowego, ze względu na swój wiek i choroby, modli się w zaciszu swojego domu. Panie nigdy jednak nie odmawiają sobie wspólnego spotkania na świetlicy wiejskiej. To sprawia im najwięcej radości. Gdy tylko pozwala na to zdrowie i czas spotykają się na wspólnych modlitwach w kapliczce. I zawsze odmawiają różaniec, polecając Matce Bożej przeróżne intencje. Tradycyjnie, przy poczęstunku, spotykamy się także z okazji zakończenia modlitw różańcowych. To dla nich również dobra okazja, aby przy wspólnym stole porozmawiać i wymienić się swoimi spostrzeżeniami - mówi Ewa Wołek z Kalna.

Różaniec to modlitwa złożona z czterech części. Każda z nich składa się z pięciu tajemnic, które opowiadają o życiu Jezusa i Maryi. Są to tajemnice: radosne, światła, bolesne i chwalebne. Wszystkie niosą ze sobą jakieś przesłanie i często są drogowskazem, jak mamy postępować w swoim życiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group