Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 916
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kalno: Spotkanie opłatkowe w Kalnie

Poniedziałek, 21 stycznia 2019, 7:59
Autor: red
Kalno: Spotkanie opłatkowe w Kalnie
Fot. UM Żarów
Wspólne przełamanie się opłatkiem, życzenia, jasełka, kolędowanie oraz występy artystyczne z okazji Dnia Babci i Dziadka. Mieszkańcy Kalna spotkali się na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym, aby złożyć sobie najserdeczniejsze życzenia noworoczne oraz podsumować kolejny rok społecznej pracy.

Wszystkich gości przywitali burmistrz Leszek Michalak, radny Rady Miejskiej Mieczysław Myrta i sołtys Kalna Andrzej Rachwał.
- Cieszę się, że mogę być tutaj dziś razem z Wami, dziękować Wam za wszystkie realizowane incjatywy i spędzać czas w tak miłym gronie. Dziękuję za podtrzymywanie tradycyji świątecznej i noworocznej. Gratuluję pomysłów i różnych przedsięwzięć, które podejmowane są na rzecz wszystkich mieszkańców. Życzę udanego 2019 roku i liczę, że w takim samym gronie spotkany się tutaj znów za rok - mówił w trakcie spotkania burmistrz Leszek Michalak.

Czas mieszkańcom umilał chór "Cantante Domino" z Żarowa pod opieką Jolanty Papińskiej, który wystąpił przed zgromadzoną publicznością z wiązanką kolęd i pieśni świąteczno-noworocznych. Specjalną niespodziankę z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka przygotowali również najmłodsi mieszkańcy Kalna.
- Dziadkowie usłyszeli od dzieci piękne wierszyki oraz obejrzeli jasełka w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. Występy zostały nagrodzone wielkimi owacjami na stojąco. Podziękowań i słów uznania nie było końca. Składamy serdeczne podziękowania na ręce żarowskiego chóru "Cantante Domino" i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz spotkamy się w podobnych okolicznościach na naszej świetlicy wiejskiej. Wspólne łamanie się opłatkiem i serdeczne życzenia tylko umocniły naszą wiejską społeczność lokalną. To były dla wszystkich wzruszające chwile - mówi Ewa Wołek z Kalna.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały słodki poczęstunek. Na zakończenie spotkania mieszkańcy Kalna wspominali uroczystości i imprezy, które odbywały się na terenie wsi. Wszystkie zapiski z wcześniejszych lat zostały skrupulatnie odnotowane w Kronikach Kalna, które systematycznie prowadzą mieszkańcy. Z końcem 2018 roku zapełniła się już piąta taka kronika, mieszkańcy zapełniają teraz szóstą kronikę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group