Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 949
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia Górna: Spotkanie seniorów

Poniedziałek, 6 lutego 2023, 7:05
Aktualizacja: 11:05
Autor: red
Lutomia Górna: Spotkanie seniorów
Fot. Gmina Świdnica
W minioną sobotę, po dwuletniej przerwie – ponownie gościliśmy na tradycyjnym już Wieczorze Seniorów w Lutomi Górnej.

Świetlica wypełniła się seniorami z Lutomi Górnej, Lutomi Dolnej, Lutomi Małej, Stachowic i Stachowiczek, a także zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się między innymi wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, sekretarz gminy Świdnica Jadwiga Generowicz, przewodnicząca Rady Gminy Świdnica Regina Adamska, radni Rady Gminy Świdnica – Lucyna Mroczek oraz Andrzej Chmiel, radny Rady Powiatu Świdnickiego Ryszard Gawron oraz ks. Marek Wasztyl – proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Lutomi Dolnej.

Spotkanie rozpoczęły wokalne występy Rozśpiewanych Dzieciaków z Gminy Świdnica, które rozkołysały, wzruszyły i zachęciły do wspólnego śpiewania. Tuż po punkcie artystycznym przyszedł czas na pyszny poczęstunek, przygotowany przez gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lutomi, a także mieszkańców sołectw organizujących spotkanie.

Po skosztowaniu wszystkich pyszności, z wspaniałymi nastrojami – prowadzący spotkanie zaprosili na scenę seniorów, którzy ukończyli 80 rok życia.

Cieszę, że po dwuletniej przerwie możemy znów się spotkać. Wszystkim Państwu, a w szczególności naszym drogim 80-latkom życzę przede wszystkim zdrowia oraz pięknej jesieni waszego życia. Wszystkiego co najlepsze!– składała życzenia wójt gminy Świnica Teresa Mazurek.

Seniorzy otrzymali słodkie upominki, nie zabrakło także toastu i wspólnego „Sto Lat”

Na zakończenie na scenie zaprezentował się także Zespół Śpiewaczy „Kądziołeczka” z Lutomi Dolnej, w wyjątkowym towarzystwie ks. Marka Wasztyla. Usłyszeliśmy między innymi chwytającą za serce „Kolędę Dla Nieobecnych”, ale także radosne, tradycyjne, polskie przyśpiewki.

Po oficjalnej części spotkania wszyscy zebrani wspólnie biesiadowali ciesząc się swoim towarzystwem i z niecierpliwością wyczekując kolejnej okazji do spędzenia czasu razem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group