Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1135
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierzbna: Spotkanie ze średniowieczem

Poniedziałek, 6 września 2021, 15:13
Autor: red
Wierzbna: Spotkanie ze średniowieczem
Fot. UM Żarów
Pokaz mody średniowiecznej, tańce dworskie, walki wojów i rycerzy, słowiańska kuchnia, gry i zabawy historyczne. Na wszystkich miłośników historii mnóstwo atrakcji czekało na Jarmarku "Spotkanie ze średniowieczem, czyli powrót do przeszłości", który odbył się w niedzielę, 5 września w Wierzbnej.

Oficjalnego otwarcia jarmarku dokonali Andrzej Sośnierz właściciel pałacu pocysterskiego w Wierzbnej oraz burmistrz Leszek Michalak.

– Cieszymy się, że spotkanie ze średniowieczem odbywa się na zabytkowym i pięknym obiekcie w Wierzbnej. Dziś każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i z pewnością nie będzie się nudzić. Na wszystkich czeka mnóstwo atrakcji zapewnionych przez organizatorów Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Tradycyjnego oraz DUX i Przyjaciele. Zapraszamy na podróż w czasie - mówili burmistrz Leszek Michalak oraz Andrzej Sośnierz.

Śmiałkowie, którzy uczestniczyli w historycznych grach i zabawach musieli wykazać się nie tylko siłą, ale przede wszystkim sprytem i zręcznością. A rzemieślnicy opowiadali o swoim fachu, narzędziach i materiałach. Spróbować swoich sił można było także w strzelaniu z łuku podczas Turnieju Łuczniczego Dolnośląskiej Ligi Łucznictwa Tradycyjnego, który odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Żarowa Leszka Michalaka. Nagrody wszystkim laureatom konkursu wręczali zastępca burmistrza Przemysław Sikora, Andrzej Sośnierz oraz Grzegorz Opioła prezes OSP Wierzbna.

- Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników i dziękujemy za tak liczne przybycie na nasz turniej. I już dziś zapraszamy na kolejne edycje turnieju, który mam nadzieję, odbędzie się również na terenie tego pięknego obiektu w Wierzbnej - gratulował uczestnikom turnieju zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Nie zabrakło także smakołyków przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wierzbnej. Organizatorami "Spotkania ze średniowieczem" byli Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Tradycyjnego oraz DUX i Przyjaciele.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group