Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 972
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Sprawa zabójcy w sądzie, sprawy jego kompana trwają

Poniedziałek, 29 listopada 2010, 7:28
Aktualizacja: Wtorek, 30 listopada 2010, 7:53
Autor: KO
powiat świdnicki: Sprawa zabójcy w sądzie, sprawy jego kompana trwają
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Akt oskarżenia przeciwko trzydziestoletniemu Rafałowi Z. pochodzenia romskiego trafił do świdnickiego sądu. Ale tylko jedna sprawa – zabójstwa w hotelu OSiR w Świebodzicach. Drugie śledztwo trwa, jest ono związane z napaścią na pracownika hotelu Księżyc, której Rafał Z. miał dokonać z młodszym Romem – Patrykiem S. Siedemnastolatek podejrzewany jest też o inną zbrodnię.

Brutalne napaści na pracowników świebodzickich hoteli wstrząsnęły miastem i powiatem. Szczególnie dlatego, że ich sprawcy to Cyganie. Mężczyźni wyjątkowo brutalnie bili swe ofiary. Recepcjonista z hotelu OSiR spotkał się z niezwykłą furią swojego oprawcy. Rafał Z. bił go, kopał, skakał po nim. Skatował mężczyznę na śmierć.

Wróćmy do majowego weekendu. Wtedy to siedemnastoletni Patryk S. i trzydziestoletni Rafał Z. napadli na świebodzicki hotel Księżyc. Tam pobili dotkliwie pracownika, bili go po twarzy i głowie, użyli też gazu. A następnie uciekli z łupem: piętnastoma paczkami papierosów i sześcioma butelkami piwa. Wszystko kosztowało ok. 200 zł.

Półtora miesiąca później doszło do tragedii. Według ustaleń prokuratury Rafał Z. ze znajomymi imprezował w restauracji OSiR. Świętowali jego niedawny powrót z Anglii. Gdy zamknięto lokal, Rafał Z. nie wrócił do domu. Ok. godz. 2.45 doszedł do wniosku, że włamie się do hotelu. Jak postanowił, tak zrobił. Z kasy w restauracji zabrał utarg – 740 zł. Ale to było mało. Przeszedł do części hotelowej. Przygotował do wyniesienia transporter piwa. Przeszkodził mu recepcjonista, który usłyszał jakiś hałas. Sekcja zwłok wykazała, że próbował się chronić przed ciosami, ale Rafał Z. bił z taką siłą i w takim szale, że gołymi rękami zabił swą ofiarę. Przeszukał ubranie martwego mężczyzny, zabrał mu portfel z kartami płatniczymi. W hotelu pobudzili się goście. Jeden z nich zszedł, Rafał Z. pobił go. Kolejnego gościa też pobił i próbował okraść. Inne osoby przebywające w hotelu zawiadomiły policję.

Ostatecznie Rafałowi Z. postawiono pięć zarzutów: zabójstwa, a także kradzieży z włamaniem, kradzieży dokumentów i kart płatniczych, pobicia oraz usiłowania rozboju. Mężczyźnie grozi dożywcie. Wcześniej był już karany za rozbój. - Działał w warunkach recydywy – mówi Marek Rusin, prokurator rejonowy.

Po zakończeniu drugiego śledztwa Rafał Z. będzie też odpowiadał też za napad na hotel Księżyc – wspólnie z Patrykiem S. Siedemnastoletni mężczyzna podejrzany jest też o inną zbrodnię. Prokuratura ze względu na dobro śledztwa prosi, żeby nie ujawniać jeszcze szczegółów. Patryk S. będzie odpowiadał jak dorosły.

O tym pisaliśmy w czerwcu:
* Zabójstwo w Świebodzicach – podejrzany Rom, środa, 16 czerwca, godz. 10.41,
* Zarzut zabójstwa dla mieszkańca Świebodzic, środa, 16 czerwca, godz. 20.38,
* Kompan mordercy aresztowany, piątek, 18 czerwca, godz.17.49.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group