Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 556
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Sprawca podpalenia mężczyzny w Świdnicy tymczasowo aresztowany

Czwartek, 14 sierpnia 2014, 12:41
Aktualizacja: 12:43
Autor: red.
Świdnica: Sprawca podpalenia mężczyzny w Świdnicy tymczasowo aresztowany
Fot. archiwum
Prokuratura Rejonowa w Świdnicy prowadzi śledztwo przeciwko 23–letniemu mieszkańcowi Świdnicy – Michałowi B., któremu zarzucono usiłowanie zabójstwa 56–letniego mieszkańca tej samej miejscowości, znajdującego się w znacznym stanie nietrzeźwości, poprzez oblanie jego ciała łatwopalnym płynem (podpałką do grilla), a następnie podpalenie, w wyniku czego pokrzywdzony doznał oparzeń III stopnia około 50% powierzchni ciała i oparzeń dróg oddechowych.

W dniu 12 sierpnia b.r. na wniosek Prokuratora Rejonowego w Świdnicy, tamtejszy sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Do feralnego zdarzenia doszło w dniu 10 sierpnia b.r. w godzinach rannych, przy ulicy Wrocławskiej w Świdnicy, w okolicach sklepu spożywczego, gdzie pokrzywdzony spożywał alkohol razem z napotkanymi Michałem B. i 22-letnim Kamilem W. Młodzi mężczyźni sprowokowali pokrzywdzonego do wypicia na raz półlitrowej butelki wódki, w wyniku czego ten stracił przytomność. Wówczas Michał B. oblał leżącego pokrzywdzonego podpałką do grilla, którą kupił w pobliskim sklepie i podpalił. Kiedy ciało pokrzywdzonego zaczęło płonąć obaj mężczyźni uciekli z miejsca zdarzenia.

Życie 56-latka uratował przypadkowy przechodzeń, który wezwał na miejsce specjalistyczne służby. W wyniku poparzeń pokrzywdzony doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Został on przetransportowany do specjalistycznej placówki medycznej w Nowej Soli. Jego stan jest nadal ciężki.

Michał. B. i Kamil W. jeszcze tego samego dnia zostali zatrzymani przez Policję. Obaj byli nietrzeźwi (około 1,5 promila alkoholu we krwi).

W dniu 12 sierpnia 2014r. prokurator przedstawił Michałowi B. zarzut usiłowania zabójstwa 56-letniego mężczyzny, przy przyjęciu, że działał on ze szczególnym okrucieństwem. Za czyn ten grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Kamil W. usłyszał natomiast zarzut nieudzielania pomocy pokrzywdzonemu, znajdującemu się w położeniu grożącym niebezpieczeństwem utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju.

(Prokuratura Okręgowa w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group