Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 611
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sprawdź, czy zapłaciłeś za grób

Wiadomości: Żarów
Sobota, 19 grudnia 2015, 8:57
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Jeszcze przed 1 listopada na grobach, wyłącznie nieopłaconych, na cmentarzach komunalnych w Żarowie i Wierzbnej pojawiły się naklejki "Grób przeznaczony do likwidacji". Akcja, która miała przypominać opiekunom grobów o konieczności wniesienia opłaty wzbudziła jednak kontrowersje wśród mieszkańców gminy.

Jedni twierdzili, że to niemoralne, a jeszcze inni przeklejali naklejki na inne, często opłacone groby. Wprowadziło to tylko chaos i niepotrzebne zamieszanie. Akcja prowadzona przez Urząd Miejski w Żarowie przyniosła poniekąd jednak zamierzone rezultaty. - Przypominamy, że groby na których umieszczono naklejkę lub tabliczkę, a zdjęcie tego grobu znajduje się na stronie internetowej www.um.zarow.pl na banerze GROBY DO LIKWIDACJI CMENTARZE KOMUNALNE W ŻAROWIE I WIERZBNEJ powinny zostać niezwłocznie opłacone. Zgodnie z ponawianymi wielokrotnie informacjami w mediach lokalnych czy na umieszczonych banerach przy wejściach na cmentarze, po 20 latach od pochowania zwłok w grobie należy wnieść opłatę tzw. prolongacyjną, która wynosi na dzień dzisiejszy 291,60 złotych. Zwracamy jednocześnie uwagę na groby, na których nie ma czytelnych napisów o osobach w nich pochowanych. Takie groby też podlegają procedurze likwidacyjnej - wyjaśnia Tomasz Kuska Inspektor ds. komunalnych Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Zgodnie z zapowiedziami pierwsze likwidacje nieopłaconych grobów mają rozpocząć się początkiem 2016 roku. Pomnik czy krzyż zostanie wówczas przechowany do momentu odbioru ich przez rodzinę lub bliskich, natomiast miejsce zostanie przeznaczone pod ponowny pochówek. Likwidacja grobu nie zwalnia jednak z wniesienia opłaty za okres, w którym pozostawał on nieopłacony.

Wszystkie zdjęcia nieopłaconych grobów zostały umieszczone na stronie internetowej www.um.zarow.pl w zakładce Miejsce nieopłacone. Grób do likwidacji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group