Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 993
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grodziszcze: Sprawdzali wiedzę o papieżu

Czwartek, 24 października 2013, 11:18
Aktualizacja: 11:27
Autor: red.
Grodziszcze: Sprawdzali wiedzę o papieżu
Fot. użyczone
22 października Kościół w Polsce obchodził liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II, Papieża. Dzień później uczniowie Szkoły Podstawowej w Grodziszczu byli gospodarzami V Gminnego Konkursu Wiedzy o Błogosławionym Janie Pawle II.

- Każdego roku zaskakujecie nas swoją wiedzą na temat Jana Pawła II. Tą wiedzą niejednokrotnie nas, dorosłych możecie czasami nawet zawstydzić. Jest to w dużej mierze zasługa księży i katechetów, którzy na lekcjach religii zachęcają do pogłębiania znajomości nauczania i przesłania pontyfikatu, a także ukazanie znaczenia wiary w życiu Papieża Polaka - mówiła dyrektor szkoły Alicja Lasocka.

Rozpoczęcie konkursu poprzedziła wspólna modlitwa, której przewodniczył Ks. Tadeusz Fuksa, proboszcz parafii p.w. św. Anny w Grodziszczu. Następnie siedem drużyn reprezentujących szkoły z : Pszenna, Grodziszcza, Witoszowa Dolnego, Bystrzycy Górnej, Mokrzeszowa, Lutomi Dolnej i ZPS SP w Bystrzycy Górnej przystąpiły do zmagań konkursowych wiedzy o Janie Pawle II. W pierwszym etapie drużyny odpowiadały na serię 22 pytań. W kolejnym etapie zawodnicy interpretowali cytat z Pisma Św., a w ostatnim musieli prawidłowo ułożyć słowa JP II – z rozsypanych i pociętych zdań.

- Dla nas najtrudniejsze było pytanie dotyczące imienia i nazwiska katechety od którego Karol Wojtyła dowiedział się o śmierci swojej mamy. Jednak uczestniczenie w konkursie to dla nas ogromne wyróżnienie – mówią uczennice ze Szkoły Podstawowej im. JP II w Grodziszczu (Paulina, Marcela, Sandra), które broniły honoru gospodarzy tegorocznego konkursu.

Dla uczniów konkurs był naukową przygodą i sprawdzeniem swojej wiedzy. Zmaganiom do końca towarzyszyły emocje, bowiem ostatni etap ostatecznie zdecydował o miejscach na podium.

I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie

II miejsce ex aequo – drużyny: ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu i ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej

III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej

IV miejsce ex aequo – drużyny: ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie i Witoszowie Dolnym

V miejsce – drużyna ze ZPS Bystrzycy Górnej.

Zdaniem jury, której przewodniczyła Maria Jaworska – dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty wraz z Reginą Adamską – przewodniczącą Rady Gminy Świdnica i Ks. Tadeuszem Fuksą – proboszczem miejsca, wiedza zawodników zasługuje na ogromne słowa uznania. Wszyscy laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i słodkie upominki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group