Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 606
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Sprzątajmy po swoich pupilach

Niedziela, 27 lipca 2014, 12:12
Aktualizacja: 12:14
Autor: red.
Żarów: Sprzątajmy po swoich pupilach
Fot. UM Żarów
Wielu właścicieli psów nie zdaje sobie sprawy, że nie sprzątając po swoim pupilu, postępuje niewłaściwie. Często słyszy się tłumaczenia, "mały pies – mała szkoda". Jednakże faktem jest, że właściciele powinni sprzątać po psach na tej samej zasadzie, jak muszą sprzątać po sobie i swoich dzieciach. Pies po sobie sam nie posprząta.

– W Żarowie i tak idziemy na rękę fanom czworonogów, ponieważ nie muszą oni płacić podatków od posiadania psa czy kota. Od dnia 22 lipca 2014 można odbierać darmowe woreczki na psie odchody. Woreczki dostępne są w Biurze Obsługi Klienta oraz pokoju nr 10 w Urzędzie Miejskim w Żarowie – informuje Michał Działowski z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Problem psich odchodów to nie tylko problem natury estetycznej czy zapachowej, ale poważny problem epidemiologiczny. Narażeni jesteśmy wszyscy, gdyż wysuszone psie odchody podobnie jak pyłki drzew, grzybów czy kwiatów unoszą się w powietrzu. Nieczystości te szczególnie groźne są dla dzieci, które bawiąc się w piaskownicach, na placach czy skwerach wielokrotnie mają z nimi styczność. Sprzątanie po psach to w Polsce temat jeszcze nowy i dla niektórych egzotyczny, dlatego trzeba o tym mówić dużo, edukować dzieci, żeby dla nich sprzątanie psich odchodów było tak samo oczywiste jak sortowanie śmieci, oszczędzanie wody i kupowanie jaj ekologicznych.

(UM Żarów)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group