Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1325
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Sprzęt dla uchodźców

Sobota, 26 marca 2022, 9:39
Autor: red
Żarów: Sprzęt dla uchodźców
Fot. UM Żarów
Do pomocy społeczności ukraińskiej włączyło się wiele instytucji i organizacji działających na terenie gminy Żarów. Fundacja Babcia i Dziadek, w obecności burmistrza Leszka Michalaka przekazała do szpitala w Tarnopolu sprzęt i środki medyczne.

Wśród nich nowe wózki inwalidzkie, aparat USG, protezy nóg, środki opatrunkowe, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, strzykawki, rękawiczki jednorazowe, płyny do dezynfekcji, materace przeciwodleżynowe, środki do pielęgnacji, koce termiczne, ciśnieniomierze i testy na Covid-9. Wszystkie dary zostały zawiezione do szpitala w Tarnopolu i przekazane poszkodowanym w wojnie z Rosją. Przed podróżą, w obecności przedstawicieli Fundacji i burmistrza Leszka Michalaka, poświęcił je proboszcz parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie ksiądz dziekan Piotr Ważydrąg.

- Skala kryzysu humanitarnego na Ukrainie rośnie z każdą minutą. Szpitale nie mają wystarczających środków do zapewnienia pomocy medycznej wszystkim potrzebującym. Pomoc płynie także z Fundacji Babcia i Dziadek. Mamy nadzieję, że będzie to istotna pomoc, która przyczyni się do tego, że zdrowie i życie potrzebujących będzie ratowane – mówi Stanisław Łukaszów z Fundacji Babcia i Dziadek w Żarowie.

Fundacja Babcia i Dziadek działająca na terenie Żarowa, od samego początku wybuchu wojny na Ukrainie, deklaruje swoją pomoc dla obywateli Ukrainy. Kilka tygodni wcześniej przekazała wózki inwalidzkie i inny sprzęt medyczny, który trafił już do Szpitala Wojskowego w Tarnopolu na Ukrainie. Wsparcie Fundacji Babcia i Dziadek nie ogranicza się tylko do pomocy rzeczowej. Fundacja we współpracy z Domem Opieki Społecznej Żar-Med w Żarowie przyjęła grupę uchodźców pod swój dach.

- Wspólnie z Fundacją Babcia i Dziadek intensywnie pracujemy nad realizacją pomocy dla tego dotkniętego przez wojnę kraju. Ta pomoc prowadzona jest na wielu płaszczyznach. Dzięki współpracy z takimi organizacjami mamy pewność, że nasze wsparcie pozwoli odpowiedzieć na realne i szybko zmieniające się potrzeby. Dziękujemy Fundacji Babcia i Dziadek za to, że w tych niezwykle trudnych czasach solidaryzują się z potrzebującymi obywatelami Ukrainy. W pełni popieramy taką pomoc, w którą również z wielkim zaangażowaniem się włączamy – dopowiada burmistrz Leszek Michalak.

Każdy z nas może pomóc nie tylko dobrym słowem, ale również czynem i przykładem. Fundacja Babcia i Dziadek organizuje zbiórkę leków, środków opatrunkowych i medycznych. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby wspomóc szpital na Ukrainie, prosimy przynosić wyżej wymienione dary do siedziby Fundacji przy ul. Słowackiego 6 w Żarowie. Potrzebne są: środki przeciwgorączkowe, przeciwbólowe dla dzieci i dorosłych, strzykawki, venflony, koce termiczne, materace, przeciwodleżynowe, rękawiczki jednorazowe, środki opatrunkowe, igły, syropy na kaszel i gardło dla dzieci, ręczniki jednorazowe, aparaty do przetaczania płynów.

Fundacja Babcia i Dziadek serdecznie dziękuje firmie ALPS z USA, jej filiom z Czech, Ukrainy, Włoch i Chin oraz aptekom i innym darczyńcom, także lokalnej społeczności za ofiarną pomoc i wspieranie naszej akcji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group