Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 962
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stanowice: „Srebrny Opłatek” w Stanowicach

Czwartek, 19 stycznia 2017, 7:14
Autor: red
Stanowice: „Srebrny Opłatek” w Stanowicach
Fot. UM Strzegom
W Stanowicach odbył się „Srebrny Opłatek”. Bawili się na nim wszyscy, którzy przez 25 lat tę imprezę przygotowywali.

Podziękowania i życzenia zostały złożone na ręce pionierów, którzy w 1993 roku rozpoczęli tę piękną tradycję. Byli to: Wanda Banaś, Marianna Kalita, Janina Klęsk, Marta Banaś, Zofia Mańkowska, Wioletta Klęsk, Walenty Klęsk i Stanisław Mroczkowski.

W jubileuszowym „Opłatku” udział wzięli także: burmistrz Strzegomia – Zbigniew Suchyta, przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu – Tomasz Marczak, radni Rady Miejskiej w Strzegomiu – Piotr Szmidt i przewodniczący Komisji ds. Wsi - Andrzej Szczepanik, ks. proboszcz Sławomir Marek, przewodniczący Rady Parafialnej - Stanisław Baka, prezes OSP Stanowice i komendant gminny OSP - Józef Jabłoński, prezes LKS Herbapol Stanowice - Wojciech Widlarz oraz Tadeusz Murdza – dobrodziej i sponsor.

Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej historii „Opłatka”, wręczenia statuetek, wieńców laurowych zrobionych z cukierków i kwiatów dla najbardziej zasłużonych, życzeń i wspólnego zdjęcia, które każdy z uczestników otrzymał także na tej imprezie. Datek, który przy tej okazji został złożony został przeznaczony jako cegiełka na przyszły ołtarz do kościoła w Stanowicach. Był także pyszny tort urodzinowy zasponsorowany przez radnego Piotra Szmidta.

„Srebrny Opłatek” rozpoczęła sołtys wsi Stanowice - Zdzisława Dmytrarz, a po części oficjalnej pałeczkę przejął zespół muzyczny „Sąsiedzi”, który bawił gości do późnych godzin nocnych. Będzie co wspominać!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group