Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 771
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Olszany: Stanisława Górska nowym sołtysem Olszan

Środa, 18 lutego 2015, 12:18
Aktualizacja: 14:20
Autor: red.
Olszany: Stanisława Górska nowym sołtysem Olszan
Fot. UM Strzegom
W Olszanach doszło do zmiany na stanowisku sołtysa. Nowym gospodarzem wsi została Stanisława Górska, która będzie łączyć swoją pracę na rzecz sołectwa z funkcją radnej Rady Miejskiej w Strzegomiu.

W zebraniu wiejskim, które odbyło się 17 lutego br. w miejscowej świetlicy wiejskiej uczestniczyli: burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta, zastępca burmistrza - Wiesław Witkowski, ks. proboszcz Józef Wróbel, radna Rady Powiatu Świdnickiego - Maria Karkowska oraz radni Rady Miejskiej w Strzegomiu - Andrzej Szczepanik i Stanisława Górska.

Dotychczasowy sołtys - Ireneusz Biernat postanowił nie kandydować na kolejną kadencję. Zarówno władze samorządowe gminy Strzegom, jak i przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji działających na terenie Olszan podziękowały byłemu już gospodarzowi wsi za wspaniałą pracę, podkreślając że był dobrym organizatorem i potrafił współpracować ze swoją społecznością na każdej płaszczyźnie. On sam zaznaczył, że bez tak aktywnie wspierającej go Rady Sołeckiej, niewiele mógłby zrobić. - Szeroki ukłon dla was. Sołtys bez Rady Sołeckiej jest niezdolny do sprawowania swojej funkcji - mówił wyraźnie wzruszony.
- Przez okres ostatnich 4 lat udało nam się wspólnie wiele zrobić dla Olszan i jestem pewien, że teraz żyje nam się o wiele lepiej. Dziękuję panom burmistrzom za ogromne wsparcie i współpracę - dodał Ireneusz Biernat. - To była dobra i piękna kadencja - podsumował ks. Józef Wróbel.

Mieszkańcy Olszan zgłosili jednego kandydata na nowego sołtysa - Stanisławę Górską, która w wyniku tajnego głosowania otrzymała 89 głosów na 109 osób głosujących (20 głosów było nieważnych). - Dziękuję za wybór mojej osoby na sołtysa Olszan. Pragnę, by nasza wieś żyła w zgodzie. Oczywiście będę korzystać z doświadczeń Ireneusza Biernata, mam także wielką nadzieję na dobrą współpracę z burmistrzem i Radą Miejską - stwierdziła pani sołtys.

W skład Rady Sołeckiej wsi Olszany weszło 10 mieszkańców: Zofia Cholewa, Andrzej Jakubina, Anna Komornicka, Maria Kościelna, Andrzej Mania, Danuta Moskwa, Czesław Michalik, Janusz Rymar, Maria Topa i Danuta Zięba.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group