Sobota, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 275
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Staranowali bramę kradzionymi autami

Wiadomości: Świebodzice
Poniedziałek, 29 marca 2010, 10:08
Aktualizacja: 10:10
Autor: red.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Za dużo amerykańskich filmów akcji naoglądali się dwaj młodzi złodzieje ze Świebodzic. Nie dość, że okradli komis samochodowy w swoim mieście, to wyjechać postanowili w iście hollywoodzkim stylu. Nie otwierając bramy.

18-to i 19-latek najpierw włamali się do biur komisu, skąd ukradli 9 kompletów dowodów rejestracyjnych i kluczy. Po kolei próbowali odpalać samochody. Udało się uruchomić Mercedesa Sprintera i Citroena SX. Brawurowa akcja miała miejsce w sobotę w nocy i właściciel nawet się nie zorientował. Jeden ze złodziei wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej. Nie potrafił wytłumaczyć, skąd ma tak luksusowe auto. Przy okazji wsypał wspólnika, którego policja złapała w okolicach Strzegomia.

Obaj mężczyźni przyznali się do kolejnych 60(!) kradzieży. Obrabiali głownie garaże z drobnego sprzętu, opon, części samochodowych. Jak się okazało, zaledwie dwa tygodnie temu także zostali złapani na gorącym uczynku i usłyszeli zarzuty kradzieży. Czekając na wolności na sprawę sądową, nie marnowali czasu. Dzisiaj prokuratura zadecyduje, czy nadal wobec obu mężczyzn stosować tylko dozór policyjny, czy zwrócić się do sądu o areszt.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group