Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 1200
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Starosta i starościna

Piątek, 20 sierpnia 2021, 9:40
Aktualizacja: 9:41
Autor: red
Gmina Świdnica: Starosta i starościna
Fot. Gmina Świdnica
W niedzielę, 29 sierpnia w Jagodniku rolnicy, sadownicy, ogrodnicy i pszczelarze z terenu gminy Świdnica dziękować będą za tegoroczne plony. W tym roku współgospodarzami gminnego święta plonów będą mieszkańcy dwóch sołectw: Miłochowa i Jagodnika. Stąd też starosta i starościna dożynek pochodzą właśnie z tych miejscowości.

Kamil Gawron – mieszkaniec Miłochowa od urodzenia, absolwent zespołu Szkól Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Mokrzeszowie na kierunku technik agrobiznesu. Po ukończeniu technikum przejął gospodarstwo rolne, które należało do rodziny Gawron od 1945r., gdy na ziemiach odzyskanych osiedlili się pradziadkowie Leon i Julia. Gospodarstwo rolne Pana Kamila o powierzchni 35 ha specjalizuje się w produkcji roślinnej.

Swoje umiejętności i wiedzę rolniczą wciąż doskonali i poszerza. Twierdzi, że w obecnych czasach rolnik nie tylko powinien znać się na produkcji rolnej, ale powinien być przede wszystkim dobrym managerem. Pomimo wielu obowiązków, znajduje też czas na swoje hobby, którym jest motoryzacja. Aktywnie uczestniczy w pracach na rzecz Sołectwa, wspiera działania Sołtysa i rady sołeckiej w organizacji uroczystości i imprez środowiskowych. Twierdzi że „ praca na roli jest sposobem na życie, ale nie tylko, jest moją pasją, której poświęcam większość swojego życia”.

Anna Huzar – mieszkanka gminy Świdnicy od urodzenia, początkowo Miłochowa, a obecnie Jagodnika. Od najmłodszych lat obserwowała pracę w gospodarstwie rolnym swojego ojca Mariana Kowalika, a później sama aktywnie uczestniczyła w pracach na roli. To właśnie pasję i szacunek do pracy rolnika przekazali jej rodzice.

Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu na kierunku: zarządzanie przedsiębiorstwem, matką dwójki dzieci: Julii – uczennicy II LO w Świdnicy oraz Wiktora – ucznia Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie. Wraz z mężem Przemysławem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 100 ha, które ukierunkowane jest na produkcję roślinną: pszenicy, rzepaku, jęczmienia i kukurydzy. Zawodowo zajmuje się ubezpieczeniami jako Ekspert ds. Ubezpieczeń Korporacyjnych.

W wolnych chwilach chętnie spędza czas pracując w przydomowym ogrodzie. Nie boi się trudnych wyzwań, przeciwnie z uśmiechem mówi o sobie, że „jest kobietą do pracy na kosiarce”. Lubi też podróżować, poznawać nowe, ciekawe miejsca w kraju i za granicą. Chętnie czyta literaturę przygodową. Pani Anna Huzar czynnie współpracuje z radą sołecką, placówkami oświatowymi, a swoim doświadczeniem w organizacji pracy i uprawach w rolnictwie, dzieli się z młodszymi gospodyniami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group