Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1045
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Region: Starostwo odracza wydanie decyzji o odebraniu praw jazdy

Środa, 18 czerwca 2014, 11:45
Aktualizacja: 11:46
Autor: red.
Świdnica/Region: Starostwo odracza wydanie decyzji o odebraniu praw jazdy
Fot. archiwum
Postępowanie administracyjne w sprawie kierowców z terenu powiatu świdnickiego pokrzywdzonych przez szkołę jazdy w Legnicy zostaje odroczone do czasu uprawomocnienia się wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu.

Ponadto Starostwo Powiatowe w Świdnicy odracza wydanie decyzji o odebraniu praw jazdy do czasu wydania decyzji przez WSA we Wrocławiu w analogicznych dwóch sprawach dotyczących kierowców z naszego powiatu, a aktualnie toczących się przed sądem.

∗ ∗ ∗

A teraz z „urzędniczego” na „nasze”
Te dwie analogiczne sprawy, o których wspomniano wyżej, to sprawy dotyczące zaskarżenia decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Wałbrzychu. Gdy Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu wyda wyrok w tych dwóch sprawach (najprawdopodobniej będzie on podobny do wyroku, o którym jest teraz głośno), uprawomocni się on, wtedy prawa jazdy nie zostaną cofnięte a sprawa, miejmy nadzieję, wreszcie się skończy pozytywnie dla kierowców. Przypomnijmy, że sprawa dotyczy osób, które kurs na prawo jazdy przechodziły w Legnicy. Jeden z tamtejszych instruktorów korzystał z podrobionych dokumentów i nie mógł przygotowywać kursantów do końcowych egzaminów oraz wystawiać zaświadczeń na kurs egzaminacyjny.

(Piotr Dębek)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group