Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 955
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Starsza osoba ponownie okradziona

Piątek, 30 września 2016, 9:55
Autor: red
Świdnica: Starsza osoba ponownie okradziona
Fot. KPP Świdnica
„Dzień dobry, jestem pracownikiem przedsiębiorstwa wodociągów. Sprawdzam instalację wodną w budynku”. Takie słowa usłyszała 86–letnia świdniczanka od stojącego u progu jej mieszkania obcego mężczyzny, którego następnie wpuściła do środka. Po jego wyjściu zorientowała się, że straciła pieniądze oraz biżuterię o łącznej wartości ponad 9 tys. złotych.

Zdarzenie miało miejsce w godzinach popołudniowych, w centrum Świdnicy. Do mieszkania samotnie mieszkającej, 86-letniej pani przyszedł mężczyzna podający się za przedstawiciela przedsiębiorstwa wodociągów. Jak twierdził, sprawdzał instalację wodną w budynku. Nie przedstawił on żadnych dokumentów, pomimo tego został wpuszczony do środka.

Sprawca polecił starszej pani, aby odkręciła wodę w łazience, a on w tym czasie specjalnym urządzeniem będzie sprawdzał przepustowość rur. Poprosił też, aby pokrzywdzona zdjęła z palców pierścionki, gdyż jak twierdził, kiedy będzie trzymała ręce w pobliżu kranu, to biżuteria zakłóci pracę jego sprzętu pomiarowego. Starsza pani wykonała polecenia mężczyzny. W czasie gdy przebywała w łazience i naprzemiennie odkręcała i zakręcała wodę, sprawca przykładał jakieś nieznane urządzenie do rur, rzekomo sprawdzając ich drożność. Jak się następnie okazało, w tym samym czasie do mieszkania wszedł inny współsprawca i przeszukiwał je. Po chwili mężczyzna oświadczył, iż instalacja wodna jest sprawna i wyszedł.

Minęło kilka chwil i starsza pani zorientowała się, że została okradziona. Z jej mieszkania „zniknęło” 2,5 tys. złotych oraz złota biżuteria, w tym zdjęte przez nią pierścionki. Łączne straty to ponad 9 tys. złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group