Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1912
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: ŚTBS z absolutorium

Niedziela, 26 czerwca 2022, 9:20
Autor: red
Świdnica: ŚTBS z absolutorium
Fot. UM Świdnica
Świdnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. jest pierwszą miejską spółką, której zarząd otrzymał absolutorium z wykonania obowiązków za rok 2021.

- Miniony rok był trudny i pełen wyzwań, ale możemy uznać go za udany – przyznaje Marek Zawisza, prezes Świdnickiego TBS.

Spółka kończy właśnie budowę budynku mieszkalno-usługowego przy ul. Kozara-Słobódzkiego w Świdnicy, gdzie w wakacje zamieszka 45 świdnickich rodzin, które wyłoniono w procesie otwartego naboru. Na parterze budynku otwarta zostanie nowoczesna biblioteka oraz największy w mieście klub seniora.

Wraz z budynkiem, ŚTBS odda do użytku ponad 100 miejsc parkingowych – 65 w garażu podziemnym, 41 wokół sklepu Delikatesy i kilkanaście wokół własnego budynku.

- Tę część Osiedla Młodych zmieniamy nie do poznania – mówi wiceprezes ŚTBS Tomasz Chojnowski. - Cieszymy się, że mamy spory wkład w usprawnienie komunikacji oraz ułatwienie życia kierowcom poszukującym w tym rejonie miejsc do parkowania swoich samochodów.

- Wraz z burmistrzem Strzegomia, Zbigniewem Suchytą pozytywnie oceniliśmy pracę zarządu w 2021 roku, zatem udzielenie absolutorium nie budziło żadnych wątpliwości. Mieszkania w systemie Towarzystwa Budownictwa Społecznego cieszą się zainteresowaniem mieszkańców, stąd stawiamy przed spółką kolejne zadania – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Spółka ma plany kolejnych swoich inwestycji. Gotowa jest już koncepcja budynku mieszkalno-usługowego, który powstanie przy ul. Ks. Bolka/Łukasińskiego w Świdnicy. Będą tam 44 mieszkania oraz 69 miejsc postojowych w garażu podziemnym. Jest też koncepcja architektoniczna budynku ŚTBS przy ul. Leśnej, który powstanie w miejscu rozpoczętej, a niedokończonej budowy hospicjum - vis a vis szpitala Latawiec. Tę nieruchomość spółka otrzymała właśnie od miasta i planuje tam zbudować 28 mieszkań oraz 42 miejsca parkingowe.

W Strzegomiu natomiast – w pierwszym etapie budowy osiedla mieszkaniowego przy ul. Parkowej – powstaną dwa budynki ŚTBS po 44 mieszkania i 44 miejsca postojowe w garażu podziemnym każdy. Spółka ma już pozwolenie na budowę tych budynków i infrastruktury towarzyszącej. Obecnie ŚTBS zapewnia środki na finansowanie tej inwestycji.

Świdnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. to spółka gminy Miasto Świdnica (88,74 proc. udziałów) oraz gminy Strzegom (11,26 proc. udziałów). Spółka buduje mieszkania na wynajem oraz zarządza nieruchomościami. W zasobach mieszkaniowych spółki są 363 lokale (w tym 41 wydzierżawionych Miejskiemu Zarządowi Nieruchomości w Świdnicy), w których mieszka ponad 700 osób.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group