Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 945
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Świdnica: Stefanos Ewangielu o zarzutach świdnickiej prokuratury

Środa, 23 lutego 2011, 9:40
Aktualizacja: 10:53
Autor: red.
Wałbrzych/Świdnica: Stefanos Ewangielu o zarzutach świdnickiej prokuratury
Fot. Wiktor Bąkiewicz
– Decyzję Prokuratora przyjmuję z pokorą – napisał w specjalnym oświadczeniu Stefanos Ewangielu. – Nie wiem, dlaczego tak ciężko niektórym osobom zrozumieć, że zarzut nie stanowi o winie. Od początku tego spektaklu twierdziłem, że jestem niewinny i swojego zdania nie zmienię.

Przewodniczący zarządu Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji w Wałbrzychu, Stefanos Ewangielu w piątek, 18 lutego, został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, która prowadzi śledztwo w sprawie korupcji w Wałbrzychu podczas wyborów samorządowych. Zarzucono mu kierowanie popełnieniem przestępstw przez pięć innych osób, które to osoby działając wspólnie i w porozumieniu udzieliły w dniu wyborów samorządowych korzyści majątkowych w łącznej kwocie 8 tys. zł w postaci pieniędzy i alkoholu, nieustalonym mieszkańcom wałbrzyskich dzielnic Śródmieście, Sobięcin i Podgórze; a także kierowanie popełnieniem przestępstw przez pięć tych samych osób w dniu drugiej tury wyborów – tym razem chodzi o korzyści majątkowe w łącznej kwocie 5 tys. zł. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

- Nie brałem udziału i nie zlecałem nikomu kupowania głosów w wyborach, które odbyły się 21 listopada i 5 grudnia 2010 roku - oświadcza oskarżony. Pełna treść oświadczenia: Stefanos Ewangielu nie przyznaje się do winy.

***
Zobacz także:
* Korupcja wyborcza w Wałbrzychu tropiona w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group