Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 629
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Stokrotki nagrają własną płytę

Czwartek, 7 lipca 2011, 16:00
Aktualizacja: 16:10
Autor: Urząd Gminy Świdnica
Gmina Świdnica: Stokrotki nagrają własną płytę
Fot. użyczone
Gminne zespoły śpiewacze znane są już w gminie. Teraz przyszedł czas, by usłyszała je cała Polska. Laureatem tegorocznego konkursu Ludowej Listy Przebojów Radia Wrocław jest Zespół Stokrotki.

To kolejny sukces gminnych zespołów folklorystycznych, które znane są już nie tylko w gminie czy powiecie, ale również na Dolnym Śląsku. Zespół Stokrotki, pomimo swojego młodego stażu uzyskał największą liczbę głosów i sms, a tym samym zapewnił sobie możliwość nagrania profesjonalnej płyty. - Z pewnością będzie to dokonała promocja nie tylko gminy Świdnica, ale przede wszystkim zamiłowania do folkloru – mówi wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Zespół wygrał rywalizację między 10 zespołami śpiewaczymi z Dolnego Śląska. Przez kilka tygodni słuchacze głosowali telefonicznie i za pośrednictwem sms-ów na najlepszy zespół. W konsekwencji największa liczbę głosów - 5809 zgromadził Zespół Stokrotki.

Zespół powstał w 2009 r. i swoim debiutem na 25- leciu zespołu „Kądziołeczka” zachwycił zgromadzoną publiczność. Prowadzone przez Dominika Natanka „Stokrotki” uświetniają swym występem wiele gminnych
uroczystości. Nie zabrakło ich śpiewu podczas dożynek, uroczystego otwarcia świetlicy w Krzczonowie czy Jarmarku Wigilijnego w Twierdzy Kłodzko. Zespół to sześć młodych, wspaniałych dziewcząt z pasją i ogromnym szacunkiem do tradycji, obrzędu i muzyki ludowej. Obecnie poszukiwani są chętni chłopcy, którzy swym głosem wspomogliby zespół.

W 2010 roku laureatem Ludowej Listy Przebojów Radia Wrocław został Zespół Pieśni i Tańca „Bystrzyca”. Serdecznie gratulujemy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group