Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 548
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stół łączy i zaciera dystans między dorosłymi, a młodzieżą

Wiadomości: Bystrzyca Górna
Sobota, 23 czerwca 2012, 14:35
Aktualizacja: 14:35
Autor: red.
Fot. użyczone
Sezon truskawkowy już trwa, jagody i czereśnie też już się pojawiają na naszych stołach. Pyszne i zdrowe dary natury będą w lipcu. Ale to właśnie truskawka królowała na stołach w Bystrzycy Górnej podczas pierwszych kulinarnych wariacji.

Gospodarzem spotkania byli przedstawiciele rady sołeckiej i Stowarzyszenia „Trzy Sosny” w Bystrzycy Górnej. Jak sami mówili - Osoby starsze kojarzą się młodzieży z apatią. Gotowanie pojawiło się jako dobre skojarzenie – z babcią, z domem, ale i z konkretnymi umiejętnościami, które młodzież pragnie poznać i się nauczyć. Być może takie właśnie spotkania przyczynią się do powstania międzypokoleniowego projektu kulinarnego. Jednak punktem wyjścia jest wspólne gotowanie.

Jak zapowiadają pomysłodawcy przedsięwzięcia, kulinarne wariacje będą miały swój cykliczny charakter. Każdego miesiąca powstaną przetwory z sezonowych owoców, warzyw i grzybów, które trafią za każdym razem do szafy przysmaków.

Poprzez organizację takich spotkań chcemy przełamać kilka barier jednocześnie. Nic tak nie integruje i łączy jak wspólna kuchnia, gotowanie i degustacja przy stole. Ten wspólny stół zaciera dystans między osobami starszymi i młodzieżą. Zbliża, tak jak zbliżają wspólne posiłki z rodziną czy przyjaciółmi. Bowiem nie siadasz do stołu z obcymi – mówi sołtys wsi Bystrzyca Górna Beata Szyszka.

Pierwsze przetwory z truskawek trafiły już do szafy przysmaków. Uroczyste jej otwarcie planowane jest na koniec roku. Podczas pierwszych wariacji kulinarnych uczestnicy oraz goście spotkania mieli okazję degustacji pysznego i zdrowego koktajlu z truskawek, gofrów z polewą truskawkową oraz ciast biszkoptowych z truskawkami. Bohaterem kolejnego spotkania będą jagody.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group