Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Stomatologia pod narkozą

Poniedziałek, 27 maja 2013, 7:46
Aktualizacja: 7:50
Autor: KCM Clinic SA
Jelenia Góra: Stomatologia pod narkozą
Fot. KCM Clinic SA
Kto może leczyć zęby w znieczuleniu ogólnym?
– Z tego typu zabiegów może skorzystać prawie każdy – tak dorosły, jak i dziecko. Do zabiegu w narkozie kwalifikuje lekarz anestezjolog. Znieczulenie ogólne przydaje się bardzo wówczas, gdy osoby dorosłe lub dzieci panicznie „boją się dentysty”. Zabieg przydaje się również u osób których czekałoby długie i uciążliwe leczenia w tradycyjny sposób np. leczenie chirurgiczne.

Czy zabiegi takie mogą być wykonywane u dzieci?
- Oczywiście! W KCM Clinic pod znieczuleniem ogólnym leczyliśmy zęby nawet u dwulatków! U jednego z pięciolatków z okolic Jeleniej Góry w ciągu niepełnych półtora godziny bezboleśnie wyleczyliśmy aż 15 zębów! Zabiegom w narkozie mogą podać się dzieci poniżej 12 roku życia oraz osoby, które nie mogą mieć wykonanych zabiegów w tradycyjny sposób np. pacjenci niepełnosprawni. Znieczulenie ogólne w warunkach szpitalnych jest bardzo bezpieczne. Jest to najbardziej polecany rodzaj znieczulenia ogólnego w stomatologii.

Na czym polega zabieg?
- Pacjent, który został zakwalifikowany do zabiegu, jest w gabinecie usypiany przez anestezjologa. Jego sen jest tak głęboki, że przestają funkcjonować odruchy obronne (połykanie, kaszel). W czasie zabiegu pacjent jest zaintubowany (rurka oddechowa włożona do tchawicy). Dzięki temu w trakcie leczenia jest sztucznie wentylowany przez rurkę. Nie ma zatem groźby zatrzymania oddechu lub wpadnięcia do nich ciała obcego. Pacjent jest cały czas monitorowany przez zespól anestezjologiczny. Leczenie w takich warunkach odbywa się sprawniej i szybciej. Oczywiście jest dla pacjenta zupełnie bezbolesne.

Czy w KCM przeprowadzono dużo zabiegów w znieczuleniu ogólnym?
- Bardzo dużo! Nie ma tygodnia, byśmy nie leczyli zębów w narkozie. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem stomatologicznym; jesteśmy do tego doskonale przygotowani. Niedawno leczeniu pod znieczuleniem zębów jednemu z dzieci, towarzyszyła TVP Info. Szeroko informowały o nim także regionalne rozgłośnie radiowe, gazety i portale. Mamy także doświadczenie w leczeniu w narkozie dorosłych.

Lek.stom. Kamil Turek
Aby umówić się na wizytę wystarczy zadzwonić pod numer telefonu:
+48 75 645 30 50, +48 536 269 002
KCM Clinic SA
ul. Bankowa 5-7
58-500 Jelenia Góra
(nowy szpital KCM, III piętro)
pon.-pt.: 8:00- 20:00
soboty: 9:00- 16:00
Chętnie odpowiemy na Państwa pytania, nasz email: dental@kcmclinic.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group