Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 946
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Stop aborcji” – rozpoczyna się akcja zbierania podpisów

Niedziela, 13 marca 2011, 13:50
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 marca 2011, 12:31
Autor: GrA
Świdnica: „Stop aborcji” – rozpoczyna się akcja zbierania podpisów
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Według obrońców życia nienarodzonych tylko w 2009 r. zabito w polskich szpitalach 538 dzieci, w tym 510 z powodu podejrzenia o to, że są chore. Liczba nielegalnych aborcji od lat wzrasta. Aktywiści rozpoczynają walkę.

Świdniczanie mogą przyłączyć się do protestu przeciwko wykonywaniu zabiegów aborcji. W całym kraju rozpoczyna się akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o całkowitej ochronie życia poczętego. - Chcemy całkowitej ochrony życia - nawołuje Joanna Kaptur ze Stowarzyszenia Rodzice Rodzinom.

Podpisy będą zbierane już w przyszłą niedzielę w świdnickich kościołach. - To ogólnopolska akcja - dodaje Joanna Kaptur. - Żeby projekt ustawy trafił do Sejmu, musimy zebrać w całym kraju sto tysięcy podpisów. Akcja ma na celu także uświadomienie społeczeństwa. Stan wiedzy na ten temat w społeczeństwie jest bardzo mały. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, o co jest ta.

Dlatego do każdej listy z podpisami dołączone zostaną ulotki informacyjne. - Chcemy rozdawać to w takiej formie, żeby chciało się po to sięgnąć - mówią obrońcy życia nienarodzonych.

Listy świdniczanom będą rozdawane do domów. Po wypełnieniu arkusza w niedzielę, 27 marca, będzie je można zwrócić. Cała akcja potrwa do końca miesiąca. Podpisy trafią do świdnickiej kurii biskupiej, skąd zostaną przekazane do komitetu inicjatywy ustawodawczej.

- Żadna z partii nie jest zainteresowana prowadzeniem prac nad taką ustawą. Jedynym rozwiązaniem jest przedstawienie jej jako projektu społecznego - mówi Joanna Kaptur. - Jedyną możliwością powstrzymania fali zabójstw w polskich szpitalach jest jasne sformułowanie ustawy, tak aby w sposób oczywisty wynikało z niej prawo do życia każdego dziecka, również chorego, a nie prawo do aborcji, które z obecnej ustawy wywodzą sądy.

Akcja „Stop aborcji” ma być kontynuacją dzieła Jana Pawła II. - To żywy pomnik Jana Pawła II, chcemy dokończyć dzieło Ojca Świętego, który całe życie o to zabiegał - tłumaczy Joanna Kaptur.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (50) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group