Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 636
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Stop wobec przemocy

Środa, 15 listopada 2023, 17:08
Autor: red
Żarów: Stop wobec przemocy
Fot. UM Żarów
19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży to ogólnoświatowa kampania rozgrywająca się co roku przez 19 pierwszych dni listopada na wszystkich kontynentach i we wszystkich krajach świata.

W gminie Żarów po raz trzeci już zorganizowano wydarzenia w ramach tej kampanii, a inicjatorem działań był Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie. Podczas finału kampanii w poniedziałek, 13 listopada uczniowie wraz z nauczycielami i dyrektorami wszystkich placówek oświatowych funkcjonujących na terenie gminy Żarów, pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, seniorzy z żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przeszli ulicami naszego miasta, aby podkreślić, że nie ma naszej zgody na przemoc wobec dzieci i młodzieży. Gminę Żarów reprezentowali burmistrz Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

−Cieszymy się, że tak licznie przyjęto nasze zaproszenie jako organizatora tej inicjatywy. Jest dziś z nami wiele instytucji, wszystkie szkoły, przedszkole, seniorzy, aby wspólnie powiedzieć „Nie” przemocy wobec dzieci i młodzieży – mówił dyrektor Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego Adam Ciupiński.

- Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży, skierowana jest nie tylko do najmłodszych. Jej celem jest uświadamiania problemu przemocy, ale też edukacja w zakresie niesienia pomocy potrzebującym. W tak ważnej kampanii nie mogło zabraknąć gminy Żarów, dlatego wspólnie z naszymi gminnymi jednostkami oraz dziećmi i młodzieżą przypominamy, że przemocy należy zawsze mówić STOP. Dziś ubrani w pomarańczowe stroje, z transparentami wspólnie wyrażaliśmy swój sprzeciw wobec przemocy. Kolor pomarańczowy to znak rozpoznawczy akcji, który symbolizuje solidarność przeciwko wszechobecnemu hejtowi i ma przypominać o tym, że przemoc w każdej formie jest zła i należy się jej przeciwstawiać - podkreślał zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Zwieńczeniem przedsięwzięcia był wspólny taniec Belgijka, aby pokazać młodszym i starszym, że świat jest piękny, gdy nie ma w nim przemocy wobec drugiego człowieka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group