Niedziela, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 755
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Stracił na kryptowalutach

Czwartek, 29 grudnia 2022, 7:53
Aktualizacja: 9:54
Autor: red
powiat świdnicki: Stracił na kryptowalutach
Fot. KPP Świdnica
Do świdnickich policjantów zgłosił się 35–latek, który padł ofiarą oszustów działających na rynku kryptowalut. Mężczyzna stracił ponad 50 tysięcy złotych.

35-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego powiadomił policjantów o oszustwie na jego szkodę. Wyjaśnił, że zainteresował się znalezionym na portalu społecznościowym ogłoszeniem o możliwości szybkiego zysku przy inwestycji walutowej.

Skuszony obietnicą szybkiego zysku przesłał swoje dane. Po kontakcie telefonicznym z rzekomym konsultantem zajmującym się doradztwem na giełdzie kryptowalut, który sugerował znaczne zyski z inwestycji 35-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego zdecydował się założyć konto i wpłacić tzw. „wpisowe” w wysokości 500 zł.

Po tygodniu inwestycji, konsultant przekonał 35-latka, że obracają zbyt mała gotówką i dlatego dla większych zysków potrzebna jest większa wpłata.

35-latek dał się przekonać i dokonał kolejnych wpłat najpierw 42 tysięcy złotych, a nastąpienie jeszcze 8 tysięcy złotych na wskazane konto. Po tych wpłatach konsultant oświadczył, że 35-latek osiągnął spore zyski. Mężczyzna postanowił część z tych zysków wypłacić i wówczas przestało być już tak kolorowo. Konsultant oświadczył, że jest to możliwe, ale po dokonaniu kolejnej pokaźnej wpłaty na wskazane konto. Kiedy 35-latek odmówił, konsultant przekazał informacje, że jeśli tego nie zrobi to jego pieniądze przepadną.

Wtedy mężczyzna zorientował się że trafił na oszustów. Przerwał rozmowy z rzekomymi konsultantami i zgłosił się do świdnickich policjantów, którzy prowadza czynności w tej sprawie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group