Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1373
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Straciła 220 tysięcy...

Środa, 17 stycznia 2024, 7:46
Aktualizacja: 10:47
Autor: red
Świdnica: Straciła 220 tysięcy...
Fot. KPP Świdnica
Świdniccy policjanci apelują o rozsądek i zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie nawiązywania znajomości w sieci czy to z „amerykańskim żołnierzem, generałem, inżynierem z platformy wiertniczej, czy lekarzem na misji” te znajomości rzadko kiedy mają happy end. Przekonała się o tym 78–letnia mieszkanka powiatu świdnickiego, która uwierzyła, że koresponduje z amerykańskim żołnierzem, generałem czy też kurierem i niestety straciła spore pieniądze.

Do świdnickiej komendy zgłosiła się kolejna osoba , która została oszukana w trakcie nawiązywania internetowych znajomości i w efekcie straciła blisko 220 tysięcy złotych.

A wszystko zaczęło się tak…….w kwietniu ubiegłego roku sprawca oszustwa nawiązał kontakt z kobietą za pośrednictwem mediów społecznościowych. I, tak rozpoczęli znajomość pisząc przez jeden z popularnych komunikatorów. Oszust podawał się za amerykańskiego żołnierza na misji w Iraku. Korespondując z 78-latką, opowiadał wiele o sobie, wzbudzając tym jej zaufanie. Mężczyzna w rozmowach wykazywał coraz większe zainteresowanie nowo poznaną kobietą.

Po dłuższej znajomości i pogłębieniu wzajemnych relacji oraz wyznaniach miłosnych przekonał ją do pomocy finansowej. Nieświadoma oszustwa 78-latka uległa jego prośbie. Początkowo mężczyzna prosił o małe sumy, więc ta przelewała pieniądze na wskazane konto by jej rozmówca mógł wyrobić dokumenty czy oprawić odznaki. Ale w grudniu za namową żołnierza z którym korespondowała zaczęła rozmowę z innym mężczyzną, który przedstawiał się jako „generał”. Osoba ta namawiała 78-latkę do kolejnych przelewów na poczet kupna biletów, opłaty przepustki urlopowej, ubezpieczenia zdrowotnego dla jej znajomego żołnierza. Kobieta uwierzyła i znów dokonała przelewów. W grudniu z pokrzywdzoną skontaktował się także „Curier”, który reprezentował firmę zajmującą się doręczaniem przesyłek. Taka przesyłka miała trafić w jej ręce, a nadana miała być przez żołnierza z Iraku. Kobieta miała opłacić koszty z tym związane. Żołnierz z którym korespondowała 78-latka obiecywał że odda wszystkie pieniądze jak przyjedzie po 78-latkę.

Niestety ta historia hapy endu nie ma.

Żołnierz, generał i kurier okazali się oszustami, a wyznania miłosne fikcją. Prawdziwe były tylko pieniądze które kobieta przelała na konta oszustów te z oszczędności i z zaciągniętych kredytów.

Pokrzywdzona w efekcie znajomości internetowych straciła blisko 220 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group