Poniedziałek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 1074
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Straciła na kryptowalutach

Czwartek, 9 czerwca 2022, 7:51
Autor: red
powiat świdnicki: Straciła na kryptowalutach
Fot. KPP Świdnica
Do świdnickiej komendy zgłosiła się 21–latka, która padła ofiarą oszustów działających na rynku kryptowalut.

Do świdnickich policjantów zgłosiła kolejna osoba która została oszukana przy transakcjach internetowych. 21– letnia mieszkanka naszego powiatu, chcąc zarobić na kryptowalutach, padła ofiarą oszustów i straciła około 7,5 tysiąca złotych.

Jak wynikało z jej relacji na jednej ze storn internetowych znalazła newsa o mężczyźnie , który dzieli się tajnymi informacjami o tym jak zarobić na kryptowalutach. Napisała do niego i na odpowiedz nie musiała długo czekać. Mężczyzna wysłał 21-lotce film z instruktażem jak ściągnąć i zainstalować aplikację pozwalającą kupować, handlować i przechowywać oraz sprawdzać ceny kryptowalut.

Następnie polecił przez nowo zainstalowaną aplikację zrobić przelew na kwotę 70 dolarów na wskazane przez niego konto. Kwota ta miała uruchomić proces zarabiania na kryptowalutach. Następnie mężczyzna prosił o kolejne przelewy podając różne tłumaczenia a to, że musi zapłacić podatek, później cło, a to że bank zamroził wypłaty. W efekcie kobieta przelała mężczyźnie kwotę około 7,5 tysiąca złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group