Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1440
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Strata zamiast zysku

Sobota, 17 lutego 2024, 13:36
Aktualizacja: 13:37
Autor: red
Świdnica: Strata zamiast zysku
Fot. KPP Świdnica
Do świdnickich policjantów zgłosiła się 38–letnia mieszkanka Świdnicy, który została oszukana. Na portalu ogłoszeniowym kobieta wystawiła do sprzedaży sukienkę, na którą pojawił się chętny. Link do transakcji przesłał w wiadomości e–mail, który sprzedająca otworzyła i uzupełniła. W efekcie z jej konta przelano 4 tysięcy złotych.

Do funkcjonariuszy świdnickiej komendy zgłosiła się 38-letnia mieszkanka Świdnicy, która została oszukana podczas transakcji internetowej. Na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż sukienkę za 200 złotych.

Na odzew zainteresowanej osoby nie trzeba było długo czekać. Zainteresowana kupnem poprosiła o adres e-mailowy, gdzie wysłała została wiadomość, że sukienka została już zakupiona, a w celu otrzymania płatności należy kliknąć w link….i uzupełnić formularz. 38-latka zgodnie z instrukcją otworzyła link, wybrała swój bank i uzupełniła hasło, login, podała także nr swojego dowodu osobistego oraz dane karty płatniczej.

Po podaniu tych danych otrzymała informację, że wystąpił błąd i że w celu jego usunięcia skontaktuje się z nią pracownik banku.

Po chwili kobieta odebrała telefon od rzekomego pracownika banku, ale ze względu na jego wschodni akcent 38-latka rozłączyła się, podejrzewając oszustwo. Oszuści jednak nie odpuścili i po chwili zadzwonił znów telefon i tym razem rozmówca wzbudził już zaufanie sprzedającej, oświadczył, ze pomoże sfinalizować transakcje. Wysłał wiadomość , która 38-latka zaakceptowała, a w kolejnym kroku poprosił o wygenerowanie kody BLIK. 38-latka wygenerowała kod i podała swojemu rozmówcy, a następnie zaakceptowała transakcje kodem pin. I w tym momencie zorientowała się , ze padła ofiara oszustów bo zamiast otrzymać pieniądze za sukienkę w kwocie 200 złotych z jej konta przelano 4 tysiące złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group