Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 548
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Straż dostanie nowy sprzęt

Piątek, 30 sierpnia 2013, 10:04
Aktualizacja: 10:05
Autor: red.
Żarów: Straż dostanie nowy sprzęt
Fot. UM Żarów
Nowy i specjalistyczny sprzęt strażacki trafi do druhów z jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w Żarowie. Prawie dwanaście tysięcy złotych na ten cel udało się pozyskać z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu "Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim w roku 2013".

Ciężki zestaw ratownictwa drogowego już w połowie września wzbogaci żarowską jednostkę strażacką. - Przyznana dotacja pozwoli wymienić sprzęt lekki, który znajdował się dotychczas na wyposażeniu jednostki w Żarowie. Nowe pompy, nożyce i węże hydrauliczne to sprzęt, niezwykle ważny w codziennej pracy, który pozwoli nam dokładniej wykonywać swoje obowiązki. Praca w Straży Pożarnej to nie tylko gaszenie ognia, ale także szereg innych działań, ratujących ludzkie życie. A doposażenia jednostek w specjalistyczne sprzęty ułatwiają nam druhom podejmować większe ryzyko, by być bliżej tych, którzy nas potrzebują - podkreśla Ireneusz Zadylak, Miejsko-Gminny Komendant OSP w Żarowie.

Strażacki sprzęt, dzięki otrzymanym środkom finansowym trafi również do strażaków z Imbramowic. Druhowie otrzymają zestaw, który do tej pory w swojej służbie wykorzystywała żarowska jednostka. Kolejne nowe dosprzętowienia, które trafiają do strażaków pozwolą skuteczniej nieść pomoc innym. - Pieniądze, które zostały przekazane na zakup ciężkiego sprzętu dla strażaków to bardzo szczytny cel. Nowe doposażenie będzie wykorzystywane do cięcia blach, ale przede wszystkim pozwoli szybciej nieść pomoc ofiarom wypadków drogowych. Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Żarów są coraz lepiej doposażone. Trafiają tu bardzo przyzwoite wozy strażackie, a druhowie wciąż podnoszą swoje kwalifikacje - dopowiada radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Marek Dyduch.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców gminy Żarów czuwa siedem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych zlokalizowanych w Pożarzysku, Wierzbnej, Imbramowicach, Żarowie, Bukowie, Kalnie i Mrowinach. Trzy z nich, jednostki OSP z Pożarzyska, Żarowa i Imbramowic znajdują się w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego. A kolejne czynią starania, aby również przynależeć do tego systemu. - Jednostki OSP mają za sobą kolejny okres udanej służby i cieszę się, że tak aktywnie się rozwijają. Ten rok również poprawił ich kondycję. Nowe wozy strażackie, walizki specjalistycznych sprzętów i ciągłe doskonalenie druhów w szkoleniach są dobrym prognostykiem na przyszłość - przyznaje burmistrz Leszek Michalak.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group