Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 613
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Straż miejska karze, czyli za co teraz możesz dostać mandat

Piątek, 4 marca 2011, 19:37
Aktualizacja: 19:38
Autor: GrA
Świdnica: Straż miejska karze, czyli za co teraz możesz dostać mandat
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Za fałszywe wszczęcie alarmu, zwoływanie zgromadzeń bez zezwolenia, wyrzucania do pojemnika na śmieci zużytych baterii i akumulatorów, hodowanie psów agresywnej rasy bez zezwolenia, czy wypalanie traw w pobliżu domów i zabudowań. Od marca świdniccy strażnicy miejscy mają jeszcze większe uprawnienia.

Ale strażnicy najbardziej cieszą się z tego, że teraz kierowca będzie miał obowiązek udzielić im informacji na temat tego, kto siedział za kółkiem ich pojazdu, gdy zdjęcia zrobił fotoradar. Do tej pory kierowcy nie mieli takiego obowiązku. I chętnie to wykorzystywali.

– Musieliśmy takie sprawy zgłaszać policji. Co znacznie wydłużało cały proces. I dokładało pracy zarówno nam, jak i policji. Wprowadzone przepisy znacznie ułatwią nam życie. Porządek musi przecież być – wyjaśnia komendant świdnickiej Straży Miejskiej Stanisław Rybak.

Niesforni kierowcy mogą się liczyć teraz z mandatami karnym. W wysokości? Do 500 złotych.

Ale od marca zmian w uprawnieniach straży jest znacznie więcej. – Wszystkie te zmiany to dla nas dodatkowe narzędzia, które ułatwią nam pracę – tłumaczy Stanisław Rybak.

Teraz mandat karny od funkcjonariuszy straży miejskiej będzie można dostać np. za podawanie fałszywych danych osobowych, wszczęcie fałszywego alarmu, blokowanie lub utrudnianie dostępu ratownikom w czasie akcji ratunkowej, organizowanie zbiórek publicznych bez odpowiednich zezwoleń, wyrzucania do pojemnika na śmieci zużytych baterii i akumulatorów, zanieczyszczanie basenów i kąpielisk, czy hodowanie niebezpiecznych ras psów bez koniecznego zezwolenia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group