Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strażacy mają swojego Kapelana

Wiadomości: Dobromierz
Niedziela, 24 czerwca 2012, 10:26
Aktualizacja: 10:28
Autor: UG Dobromierz
Fot. UG Dobromierz
W tym roku Gminny Dzień Strażaka obchodzono szczególnie uroczyście, a to za sprawą ustanowienia Gminnego Kapelana Strażaków. 17 czerwca spod siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobromierzu wyruszył poczet sztandarowy poprzedzający kolumnę strażaków do kościoła p.w. św. Piotra i Pawła, gdzie odbyła się msza święta.

Oprócz wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Dobromierz w uroczystości udział wzięli: Wójt Gminy Dobromierz Jerzy Ulbin, Przewodnicząca Rady Gminy Danuta Świerk, radni, Radna Powiatu Świdnickiego Daria Kurek, Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP w Świdnicy Alicja Synowska wraz z członkami prezydium Zarządu, a także Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy Tomasz Szuszwalak.

W kościele mszę święta w intencji strażaków i ich rodzin odprawił kapelan diecezjalny OSP - ks. dziekan Marek Babuśka, którą koncelebrowali ks. Andrzej Walerowski i ks. Wenancjusz Róg. W trakcie uroczystości ks. Marek Babuśka odczytał dekret wydany przez biskupa Diecezji Świdnickiej Ignacego Deca, którym na Gminnego Kapelana Strażaków Ochotników został powołany ks. Andrzej Walerowski proboszcz Parafii w Dobromierzu.

Po mszy na zaproszenie wójta wszyscy mieli okazję spotkać się w Domu Miłosierdzia Bożego na plebanii w Dobromierzu gdzie odbył się uroczysty poczęstunek dla naszych strażaków z jednostek OSP w Dobromierzu, Roztoce, Gniewkowie i Kłaczynie oraz dla zaproszonych gości.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group