Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 553
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Strażacy ochotnicy rejestrują drabinę i starają się o włączenie do KSRG

Środa, 27 października 2010, 20:38
Aktualizacja: 20:53
Autor: KO
Świdnica: Strażacy ochotnicy rejestrują drabinę i starają się o włączenie do KSRG
Fot. UM Świdnica
KSRG to skrót znany wszystkim strażakom – jest to Krajowy System Ratowniczo–Gaśniczy. Pozwala on na koordynację walki z pożarami i innymi klęskami żywiołowymi oraz ratownictwa technicznego, ekologicznego i medycznego. Ale nie wszystkie jednostki staży ochotniczej są do niego włączone. Dzięki trzydziestometrowej drabinie powiększyły się szanse świdnickiej OSP na włączenie do KSRG.

Od partnerskiego dla Świdnicy niemieckiego miasta Biberach strażacy z OSP otrzymali trzydziestometrową drabinę. Przekazały ją Zakłady Chemiczne Boehinger z Biberach. Pisaliśmy o tym już w niedzielę: Dwadzieścia lat i 15 tys. km na liczniku – strażacy z OSP dostali wóz z trzydziestometrową drabiną.

– W ciągu tygodnia udało się zrobić przegląd sprzętu – mówi Jan Kalinowski, komendant OSP. - Obecnie finalizujemy rejestrację wozu z drabiną typu SD30 oraz koszem. Bardzo się cieszymy, że od przyjaciół z Niemiec dostaliśmy sprzęt, który umożliwia ewakuowanie ludzi nawet z 9 piętra. Nasza jednostka jest teraz jeszcze lepiej wyposażona. A to dla nas bardzo ważne, bo dzięki temu będziemy mogli się starać o włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

System ratowniczo-gaśniczy działa od piętnastu lat i stanowi integralną część systemu bezpieczeństwa całego państwa. W Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym funkcjonuje ponad pięćset jednostek ratowniczo-gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej, ponad trzy i pół tysiąca jednostek ochotniczych straży pożarnych, kilka zakładowych straży pożarnych i zakładowych służb ratowniczych oraz jedenaście szpitali.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group