Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 941
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Strażacy po inspekcji gotowości bojowej

Piątek, 9 września 2016, 11:41
Autor: red
Żarów: Strażacy po inspekcji gotowości bojowej
Fot. UM Żarów
Strażacy z żarowskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej pod okiem zawodowców demonstrowali swoje umiejętności.

We wszystkich jednostkach strażackich została przeprowadzona inspekcja gotowości bojowej.

Kontrola swoim zakresem obejmowała stan techniczny pojazdów i sprzętu, uprawnienia do obsługi sprzętu ratowniczego, aktualne badania lekarskie druhów, ewidencję szkoleń i wyjazdów do zdarzeń, dokumentację oraz gotowość bojową.
- W ten sposób sprawdzane jest, co należy poprawić w poszczególnych jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej, czy posiadany sprzęt specjalistyczny jest odpowiednio utrzymywany, a sami strażacy dobrze wyszkoleni. W tym roku inspekcja gotowości bojowej odbyła się w cyklu dwudniowym. Najpierw kontroli zostały poddane jednostki wchodzące w skład Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego z terenu naszej gminy - Żarów, Imbramowice, Pożarzysko i Wierzbna. W drugim dniu kontrole przechodziły kolejne jednostki spoza systemu - mówi Michał Domański Inspektor ds. wojskowości, obrony cywilnej, bezpieczeństwa i porządku publicznego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Kontroli została poddana również gotowość bojowa druhów. A tą sprawdza się tylko w ćwiczeniach praktycznych.
- Jednostki strażackie miał za zadanie wykonać ćwiczenie praktyczne, które polegało na rozwinięciu linii wodnej. Wstępną ocenę oraz stan gotowości bojowej Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy oceniła na ocenę bardzo dobrą - dopowiada Michał Domański z Urzędu Miejskiego w Żarowie.

W komisji oceniającej zasiadali Jacek Kurczyński naczelnik wydziału operacyjno-technicznego i Paweł Szydłowski z Komendy Powiatowej PSP w Świdnicy oraz Michał Domański z Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group