Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1004
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Strażacy podsumowali rok

Środa, 13 stycznia 2016, 6:50
Autor: opr.red.
Żarów: Strażacy podsumowali rok
Fot. www.um.zarow.pl
To był bardzo pracowity rok dla żarowskich jednostek z Ochotniczej Straży Pożarnej. Więcej wyjazdów, specjalistycznych szkoleń, nowoczesnego sprzętu technicznego i nowy Mercedes Atego. Wyjątkowy jubileusz 70–lecia w 2015 roku obchodziła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbnej, który był nie tylko okazją do przypomnienia historii jednostki.

Na pamiątkę tej historycznej chwili druhowie z Wierzbnej otrzymali kluczyki do wozu strażackiego Volvo, który do tej pory był użytkowany przez strażaków z Żarowa. Takim bilansem miniony rok zakończyli druhowie jednostek z Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy ochotnicy w sobotę, 9 stycznia podczas spotkania opłatkowego w Imbramowicach podsumowali ostanie dwanaście miesięcy swojej pracy. Usłyszeli także słowa podziękowania za trudną i odpowiedzialną służbę. - Miniony rok był wyjątkowy dla druhów z żarowskiej jednostki strażackiej. Po raz pierwszy w historii trafił do nich zupełnie nowy wóz, który w swojej służbie mogą wykorzystywać strażacy. Od dziś to najnowocześniejszy nabytek druhów w całej gminie Żarów. Rok 2015 to nie tylko jednak nowy wóz, który trafił do Żarowa. To także zakup specjalistycznych sprzętów przeciwpożarowych i więcej wyszkolonych strażaków. To był bardzo udany rok dla druhów. W tym roku planujemy natomiast złożyć wniosek unijny na zakup nowego wozu bojowego. Trudno powiedzieć, czy się to uda, bo jest bardzo duża konkurencja. W planach jest także dofinansowanie specjalistycznego wozu ratownictwa górskiego dla służb powiatowych Straży Pożarnej, a w zamian otrzymamy wóz bojowy, który trafi do kolejnej naszej jednostki - mówił podczas spotkania opłatkowego wszystkich druhów burmistrz Leszek Michalak.

Są zawsze w pełnej gotowości, by nieść pomoc, tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Lepiej wyszkoleni, lepiej dosprzętowieni. Odważni bohaterowie dnia codziennego. To dlatego tak ważne jest inwestowanie w specjalistyczny sprzęt. Dzięki życzliwym osobom, ale także przy wsparciu finansowym z budżetu gminy, Państwowej Straży Pożarnej i województwa wiele tego sprzętu trafia do żarowskich jednostek. - Przed nami nowy rok, który z pewnością przyniesie druhom więcej specjalistycznego sprzętu i zapewne zdarzeń, z którymi trzeba będzie się zmierzyć. Życzę wszystkim druhom powodzenia i jak najmniej tych zdarzeń wypadkowych - dopowiadał Zygmunt Lis starszy kapitan i zastępca dowódcy jednostki w Świebodzicach.

Na terenie gminy Żarów funkcjonuje siedem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych zlokalizowanych w Pożarzysku, Wierzbnej, Imbramowicach, Żarowie, Bukowie, Kalnie i Mrowinach. Z roku na rok ich kondycja jest coraz lepsza. Bo każdy nowy rok przynosi zmiany i kolejne pomysły, które z pomocą życzliwych osób udaje się realizować.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group