Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Strażnicy miejscy mieli co robić

Poniedziałek, 16 lipca 2018, 7:22
Aktualizacja: 11:25
Autor: red
Świdnica: Strażnicy miejscy mieli co robić
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia obywateli w okresie 6–13 lipca.

6.07.2018r.godz.6:45 operator monitoringu wizyjnego Straży Miejskiej zgłosił, że na ławce na Pl. Grunwaldzkim dwóch mężczyzn spożywa alkohol. Przybyli na miejsce zdarzenia strażnicy miejscy potwierdzili, że mężczyźni spożywają alkoholu w miejscu zabronionym. Sprawcy wykroczenia, po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających, opuścili Pl. Grunwaldzki z mandatami karnymi w kwocie po100 zł. każdy.

6.07.2018r.godz.15:45 prośba o podjęcie działań w związku z parkowaniem przy ul. Piotra Skargi na trawniku pojazdu dostawczego. Przybyli na miejsce funkcjonariusze po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających ustalili sprawcę wykroczenia, którego pouczyli. Przypominamy treść art. 144§1 KW, „Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność albo depcze trawnik lub zieleniec lub też dopuszcza do niszczenia ich przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem, podlega karze grzywny do 1000 złotych albo karze nagany”.

6.07.2018 r.godz.18:10 prośba mieszkanki ul. Westerplatte o podjęcie działań względem mężczyzny leżącego przy ogrodzeniu na skrzyżowaniu z ul. Bystrzycką. Skierowani w to miejsce funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna znajduje się pod silnym wpływem alkoholu i nie jest w stanie zapanować nad swoimi odruchami. Decyzją Oficera Dyżurnego KPP nietrzeźwy został osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań, gdzie po wytrzeźwieniu w dniu następnym został na niego nałożony mandat karny kredytowy. Otrzymał także rachunek za przespaną noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w świdnickim KPP.

7.07.2018r.godz.19:55 mieszkaniec ul. B. Głowackiego zgłasza, że na dachu zaparkowanego pojazdu siedzi młody orzeł. Na miejsce został skierowany pracownik schroniska dla zwierząt, który oznajmił, że jest to młody jastrząb. Ptak został przewieziony do jednego ze świdnickich parków, następnie został uwolniony i odleciał.

9.06.2018r.godz.18:45 zgłoszenie dotyczące uszkodzenia zabezpieczeń bramek na boisku do piłki nożnej w Parku Pionierów Ziemi Świdnickiej. Po przybyciu na miejsce strażnicy stwierdzili urwane haki zabezpieczające. W dniu następnym właściciel terenu został zobowiązany do usunięcia usterki.

10.07.2018r.godz.10:00 zgłoszenie dotyczące martwego jeża leżącego na jezdni skrzyżowania ulic Wodnej i Mieszka I. Dyżurny Straży Miejskiej powiadomił firmę, która na zlecenie Urzędu Miejskiego usuwa martwe zwierzęta. Po około 30 minutach droga została uprzątnięta.

10.07.2018r.godz.17:20 prośba o podjęcie działań w związku z brzydkim zapachem wydobywającym się z pomieszczeń po nieczynnym od kilku tygodni sklepie warzywnym przy ul. Trybunalskiej. Strażnicy dotarli do prowadzącego działalność gospodarczą w tym miejscu i zobowiązali do usunięcia nieprawidłowości. W dniu następnym lokal został posprzątany.

11.07.2018r.godz.15:25 mieszkanka ul. Długiej zgłosiła, że dzisiejszej nocy była świadkiem jak z II piętra wypadł kot. Nie było to pierwsze tego typu zdarzenie. Mundurowi udali się do wskazanego przez zgłaszającą osobę mieszkania. Właścicielka zwierzęcia potwierdziła, że dwukrotnie musiała szukać pupila ponieważ wyskakiwał przez okno. Jest to młody kot, który skacze po całym mieszkaniu, i jak tylko któryś z domowników zostawi otwarte okno dachowiec opuszcza przez nie mieszkanie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group