Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Strażnicy ostrzegają – Zalew Witoszówki to nie lodowisko!

Czwartek, 17 stycznia 2013, 11:54
Aktualizacja: 0:25
Autor: red.
Świdnica: Strażnicy ostrzegają – Zalew Witoszówki to nie lodowisko!
Fot. użyczone
Straż Miejska w Świdnicy apeluje o rozwagę w korzystaniu z „atrakcji”, jaką stanowi skuty lodem o tej porze roku Zalew Witoszówki. Jak co roku wiele osób lekceważąc zasady bezpieczeństwa wchodzi na lód tego akwenu, aby urządzić sobie ślizgawkę albo po prostu, aby sobie pospacerować.

Takie zachowanie może zakończyć się tragedią. Zalew Witoszówki nie zamarza jednolicie na całej powierzchni. W tym samym czasie grubość warstwy lodu po jednej stronie może sięgać kilkunastu centymetrów, podczas gdy z drugiej oraz w obszarze dopływu może mieć zaledwie kilka milimetrów.

Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że nie tylko dzieci zachowują się w ten sposób, ale również osoby dorosłe. Szczególnie do nich apelujemy, bowiem ich zachowanie często naśladowane jest przez dzieci, które interpretują je jako zachowanie bezpieczne. Prosimy również rodziców o zwrócenie swoim podopiecznym uwagi, poświęcenia chwili i wyjaśnienia im, jak niebezpieczna może być zabawa na otwartych zbiornikach wodnych o tej porze roku. Coroczne statystyki potwierdzają, że mimo ostrzeżeń dochodzi do przypadków utonięć pod załamującym się lodem.

Straż Miejska w Świdnicy prowadzić będzie zintensyfikowane kontrole, zwłaszcza w okresie ferii zimowych w obszarze Zalewu Witoszówki celem ograniczenia przedmiotowych zagrożeń.

(Straż Miejska)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group