Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 888
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Strażnicy pomogą mieszkańcom Siostrzanej

Piątek, 12 lutego 2016, 7:17
Aktualizacja: Sobota, 20 lutego 2016, 13:37
Autor: opr.red.
Świdnica: Strażnicy pomogą mieszkańcom Siostrzanej
Fot. www.sm.swidnica.pl
Pomimo wielu apeli o rozsądek, przestrzeganie prawa oraz poszanowanie norm społecznych strażnicy nadal ujawniają miejsca spożywania alkoholu, pomimo występującego zakazu.

W dniu 09.02. w godzinach popołudniowych strażnicy dokonali dwóch kontroli przy ulicy Siostrzanej w Świdnicy i w obydwu przypadkach ujawnili osoby zakłócające porządek i spożywające napoje alkoholowe. Zachowania takie miały miejsce w bezpośrednim sąsiedztwie placu zabaw dla dzieci. Wobec sprawców naruszenia obowiązującego porządku prawnego zastosowano postępowanie w sprawie o wykroczenie zakończone mandatami karnymi.

Jest to następne miejsce, które zostało objęte szczególnym nadzorem strażników. Bliskość obiektów handlowych, bloków mieszkalnych, jak też obecność dzieci na placu zabaw usytuowanym w tym miejscu powodują duże wyczulenie społeczne i potrzebę reakcji na wybryki i niecenzuralne zachowania powodowane alkoholem. Hałas, krzyki, nawoływania, słowa wulgarne, czyny nieobyczajne, zaczepianie przechodniów - to efekty towarzyszące rozbawionym uczestnikom „trunkowych” libacji.

Apelujemy zatem do wszystkich - jesteś świadkiem spożywania alkoholu w miejscu publicznym - reaguj! Bezpłatny nr telefonu 986.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group