Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 1008
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Strażnicy znów interweniowali

Poniedziałek, 10 września 2018, 7:16
Aktualizacja: 15:19
Autor: red
Świdnica: Strażnicy znów interweniowali
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje na zgłoszenia obywateli w okresie 31 sierpnia– 6 września.

31.08.2018r.godz.10:10 prośba o podjęcie działań względem właścicieli dwóch aut zaparkowanych przy ul. Paderewskiego. Wygląd w/w pojazdów wskazuje, że są one nieużywane od dłuższego czasu. Skierowani w to miejsce funkcjonariusze, przy pomocy systemu zwanego Centralną Ewidencjom Pojazdów i Kierowców, ustalili adres i dane osobowe właściciela samochodów. Po dotarciu do osoby odpowiedzialnej za taki stan rzeczy strażnicy uzgodnili, że pojazdy zostaną usunięte z drogi do dnia 8 września 2018 r.

31.08.2018r.godz.17:55 zgłoszenie dotyczące parkowania pojazdu mechanicznego typu „Furgonetka” na dwóch miejscach parkingowych. Mundurowi po wykonaniu czynności wyjaśniających i rozpytania okolicznych mieszkańców ustalili sprawcę wykroczenia. Został on pouczony i natychmiast przeparkował samochód w sposób prawidłowy i zgodny z przepisami ruchu drogowego.

3.09.2018r.godz.19:10 prośba mieszkańca ul. K. Pułaskiego o podjęcie działań względem mężczyzny leżącego w wejściu do jednej z klatek schodowych. Skierowani w to miejsce funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna znajduje się pod silnym wpływem alkoholu i nie jest w stanie zapanować nad swoimi odruchami. Decyzją Oficera Dyżurnego KPP nietrzeźwy został osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań gdzie po wytrzeźwieniu w dniu następnym został na niego sporządzony wniosek o ukaranie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy. Otrzymał on także rachunek za przespaną noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w świdnickim KPP.

4.09.2018r.godz.17:15 zgłoszenie księdza proboszcza Katedry pod wezwaniem Św. Stanisława i Wacława o mężczyźnie, który chodzi po dachach garaży i rusztowaniu przy kościele i nie reaguje na prośby kapłana. Przybyli na miejsce strażnicy zastali mężczyznę na rusztowaniu na wysokości IV-V piętra. Osoba ta okazała się znana strażnikom z wcześniejszych interwencji. Na ich prośbę zeszła z rusztowania. Okazało się, że jest pod wpływem alkoholu. Mężczyzna stał się agresywny i przestał wykonywać polecenia mundurowych. Decyzją Oficera Dyżurnego KPP został osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań, gdzie po wytrzeźwieniu w dniu następnym został na niego sporządzony wniosek o ukaranie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

6.08.2018r.godz.4:45 zgłoszenie kierowców TAXI, że na postoju przy ul. Dworcowej wyczuwalny jest gaz. Natychmiast taka informacja została przekierowana do Pogotowia Gazowego. Po przeprowadzonej kontroli pracownik pogotowia poinformował strażników, że gaz wydobywa się z instalacji z jednego z zaparkowanych tam samochodów. Dyżurny Straży Miejskiej we wskazane miejsce skierował jednostkę Straży Pożarnej. Ponieważ samochód posiadał tablice rejestracyjne spoza powiatu świdnickiego, strażnicy miejscy pomimo wczesnej pory ustalili, kto jest nowym właścicielem pojazdu i dzięki temu strażacy pożarni nie musieli włamywać się do pojazdu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group