Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1006
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Strefy bez dymu

Poniedziałek, 15 listopada 2010, 13:55
Aktualizacja: 14:03
Autor: KO
Świdnica: Strefy bez dymu
Mieczysława
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Weszła w życie nowelizacja ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Strefy bezdymne obowiązują w: zakładach pracy, przedszkolach, szkołach, na uczelniach, w przychodniach, szpitalach, lokalach gastronomiczno–rozrywkowych, kinach, teatrach, domach kultury, obiektach sportowych, miejscach przeznaczonych do zabaw dzieci oraz na przystankach komunikacji miejskiej.

Za łamanie zakazu palenia grozi kara grzywny do 500 zł. A za nieumieszczenie informacji o zakazie palenia tytoniu właścicielowi lub zarządzającemu obiektem grozi kara do 2000 zł. Ale w niektórych obiektach objętych zakazem palenia tytoniu (zakład pracy, uczelnia akademicka, hotel, lokal gastronomiczno-rozrywkowy) można urządzić palarnię.

Co na to przechodnie ze świdnickich ulic?

Grażyna (nie wyraziła zgody na zrobienie zdjęcia): - Bardzo mi się te nowe przepisy nie podobają. To jest ohyda! Po barach i po szpitalach nie chodzę, ale to moje zdrowie i to ja decyduję, czy palę czy nie. I nikomu nic do tego.

Barbara (nie wyraziła zgody na zrobienie zdjęcia): - To jest ograniczenie wolności, jaką nam gwarantuje Konstytucja. Ja podatki płacę i powinnam móc robić, co chcę.

Katarzyna (nie wyraziła zgody na zrobienie zdjęcia): - Ja uważam, że te nowe przepisy są bardzo dobre. Ci, co chcą palić, niech sobie palą i płacą za swoje leczenie. Ale nas niech nie trują.

Mieczysława: - Jestem za! Mi przeszkadza dym, jak na przykład na przystanku stoję. W lokalach powinny być wydzielone sale: dla palących i dla niepalących.

Elżbieta: - Też jestem za. Żeby nie było dyskryminacji, w lokalach powinny być sale dla palących. Ale przez ostatnie lata to ja czułam się dyskryminowana i nie chodziłam do lokali, bo mi dym przeszkadzał.

Czesław: - Ja palę, ale to nie ma znaczenia. Każdy Polak ma w sobie jakąś kulturę. Jeśli jestem w pomieszczeniu z panią i pani nie pali, to ja nie zapalę. I ustawa tego nie zmieni. Ale są też ludzie, którzy na takie sprawy nie zwracali uwagi. I ich ustawa też nie nauczy kultury.

Klaudia: - Te przepisy są dobre. Starszym ludziom, czy małym dzieciom, dym szkodził. W restauracji na przykład dym papierosowy szkodził na apetyt.

Ania: - Jak ktoś chce palić, to niech sobie pali w domu. Mi przeszkadzało, kiedy byłam w lokalu i było zadymione.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group