Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Strona Urzędu Miejskiego w Świdnicy w nowej odsłonie

Czwartek, 13 kwietnia 2017, 17:02
Autor: red
Świdnica: Strona Urzędu Miejskiego w Świdnicy w nowej odsłonie
Fot. UM Świdnica
Od poniedziałku, 10 kwietnia pod adresem www.um.swidnica.pl funkcjonuje nowa strona Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Nowoczesny serwis informacyjny świdnickiego magistratu został poszerzony o treści przydatne wszystkim mieszkańcom. W aktualnej odsłonie strona zyskała interesującą szatę graficzną oraz lepszą funkcjonalność. Obecna wersja jest czytelna i przejrzysta, a dostęp do informacji, zdecydowanie łatwiejszy.

Przy okazji strona zyskała responsywność, to znaczy dostosowuje się do różnych rozdzielczości ekranów i jest czytelna na wszystkich urządzeniach takich jak: komputery, laptopy, tablety i smartfony.
- Celem zmian jest dostosowanie urzędowej witryny do obecnie panujących standardów. Strona internetowa to swego rodzaju wizytówka miasta, dlatego zależy nam na jej atrakcyjności – wyjaśnia zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski.

Nowy strona urzędu powstała na przejrzystym schemacie zbudowanym z kilkunastu prostokątów, w których bez większego trudu znajdziemy potrzebne informacje. Dużym plusem jest wyciągnięcie z menu na stronę główną informacji dla przedsiębiorców i turystów, a także galerii zdjęć i filmów czy zaznaczenie w bardziej widoczny sposób przewodnika miejskiego, czyli informacji turystycznych, kalendarza imprez i poradnika interesanta.
- Główny nacisk położyliśmy na czytelny układ i łatwość w poruszaniu się po poszczególnych działach. Panel wiadomości otrzymał nowoczesny, przyjazny dla internautów kształt. Po prawej stronie ekranu znajduje się świdnicki niezbędnik zawierający ważne dla mieszkańców informacje, m.in. książkę telefoniczną urzędu, rozkład jazdy autobusów z Centrum Przesiadkowego przy ul. Kolejowej, kalendarz imprez czy też dokumenty związane z planowaniem przestrzennym miasta – dodaje zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski.

Za pośrednictwem nowej strony świdniczanie dowiedzą się, w jaki sposób załatwić każdą sprawę w Urzędzie Miejskim. W dziale "Poradnik interesanta" opublikowane zostały przejrzyste instrukcje i informacje, gdzie i jakie dokumenty należy złożyć, aby dana kwestia została pomyślnie rozstrzygnięta. Wykaz spraw obejmuje zagadnienia, o które pytają mieszkańcy, jak i przedsiębiorcy - instrukcje dotyczą wszystkich obszarów działania świdnickiego magistratu.

Na stronie www.um.swidnica.pl publikowane są także aktualności dotyczące spraw miejskich oraz nadchodzących wydarzeń kulturalnych czy też sportowych. Serwis jest jeszcze udoskonalany i uzupełniany o dodatkowe treści, dlatego też prosimy mieszkańców o cierpliwość.

Zachęcamy także świdniczan do głosowania na stronę urzędową, w ramach rankingu "Samorządowa Perła Internetu 2017"ogłoszonego przez Dziennik Gazetę Prawną. Potrwa ono do 5 maja do godz. 13.00. Głos można oddać na stronie http://www.gazetaprawna.pl/konferencje/perlysamorzadu2017/samorzadowa_perla_internetu2017/zgloszenie - wybierając "Gmina Miasto Świdnica".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group