Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 523
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom ma już swoją monetę!

Wiadomości: Strzegom
Piątek, 8 czerwca 2012, 12:36
Aktualizacja: 12:37
Autor: red
Fot. użyczone
Z okazji przypadającego w 2012 roku Jubileuszu 770–lecia nadania praw miejskich Miastu Strzegom Urząd Miejski w Strzegomiu we współpracy z Mennicą Śląską Sp. z o.o. wyemitował wyjątkową monetę okolicznościową o nominale "7 Granitów".

Awers monety przedstawia herb Strzegomia z wizerunkiem postaci Świętego Piotra i Świętego Pawła na murze obronnym wraz z informacją o obchodzonym w tym roku jubileuszu 770-leciu nadania praw miejskich, na rewersie natomiast widnieje symboliczny nominał "7 Granitów" wraz z wizerunkiem strzegomskiej bazyliki - kościoła parafialnego św. App. Piotra i Pawła.

Moneta okolicznościowa "7 Granitów" o średnicy 30,9 mm została wydana w limitowanym nakładzie 5000 sztuk, w dwóch materiałach: golden nordic oraz alpaka, stanowiąc nie tylko wyjątkową pamiątkę dla mieszkańców, ale także gratkę dla lokalnych kolekcjonerów.

Pierwsza strzegomska moneta okolicznościowa wchodzi do obiegu 15 czerwca wraz z rozpoczęciem obchodów Święta Granitu Strzegomskiego. W okresie od 15 czerwca do 30 września 2012 roku społeczność strzegomska będzie mogła podczas zakupów korzystać z wyjątkowego środka płatniczego - okolicznościowej monety wydanej przez Miasto Strzegom we współpracy z Mennicą Śląską.

Strzegomskie Granity można nabyć w punktach dystrybucyjnych oraz dystrybucyjno - honorujących, zlokalizowanych na terenie całego miasta, a następnie uregulować nimi należności za produkty i usługi w wybranych punktach (punkty honorujące) lub pozostawić na pamiątkę. Lista wszystkich partnerów, którzy biorą udział w akcji, znajduje się poniżej oraz można ją znaleźć na stronie internetowej Mennicy Śląskiej - www.mennicaslaska.pl. Dodatkowo wszystkie punkty oznaczone są specjalnymi plakatami, informującymi o dystrybucji monety "7 Granitów".

Wszystkich chętnych do włączenia się w projekt prosimy o kontakt pod numerem telefonu +48 698 606 119 lub za pośrednictwem Urzędu Miejskiego w Strzegomiu - Wydział Kultury, Sportu i Promocji (74) 8560 555.

Lista punków w których można nabyć monetę okolicznościową "7 Granitów":

Punkty dystrybucyjne, w których można nabyć monetę okolicznościową:

Bank Spółdzielczy w Jaworze - Oddział Strzegom, ul. Rynek 38
"Biuroserwis", ul. Świdnicka 20
"PPHU KG Księgarnia", ul. Świętej Anny 2
"Delikatesy u Teresy", ul. Rynek 22
Kantor Wymiany Walut w Intermarche M. Zwierzyński, ul. Wincentego Witosa 5
ABC "Bogdar-Plus" S.C. PHU, ul. Rynek 14 -18
Sklep Spożywczy"Malaga", Morawa 3
Punkty dystrybucyjno - honorujące, w których można zarówno nabyć monetę okolicznościową jak i uregulować nią należności za produkty i usługi:

"Hot Chili Pizza", aleja Wojska Polskiego 14
"Przystanek Alaska", aleja Wojska Polskiego 50
Restauracja HA-NOI ul. Kochanowskiego 10
Pizzeria "Savona" ul. Krótka 6
PUB i Restauracja "Pod Kasztanem" ul. Kościuszki 2
Kwiaciarnia "Klaudia" Wioletta Kurnicka, ul. Kościuszki 2A

WAŻNE:
Czas obiegu monety - od 15 czerwca do 30 września 2012 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group