Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 597
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Strzegom: Triduum Paschalne rozpoczęte

Piątek, 25 marca 2016, 18:31
Aktualizacja: 18:43
Autor: opr.red.
Strzegom: Strzegom: Triduum Paschalne rozpoczęte
Fot. www.strzegom.pl
W Wielki Czwartek, 24 marca br. wierni obu strzegomskich parafii uczestniczyli w nabożeństwach inaugurujących Triduum Paschalne, które upamiętnia mękę, śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Ten dzień w kościele katolickim jest obchodzony jako pamiątka ustanowienia sakramentów kapłaństwa i Eucharystii. W podziękowaniu za służbę kapłańską i pracę duszpasterską przedstawiciele strzegomskich władz samorządowych, placówek oświatowych, organizacji i grup kościelnych złożyli na ręce naszych kapłanów wiązanki kwiatów i z serca płynące życzenia wielu łask Bożych, tak potrzebnych do sprawowania misji kapłańskiej. W Bazylice Mniejszej w imieniu władz życzenia złożyli: Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia i Iwona Zabawa - sekretarz gminy, zaś w kościele Najświętszego Zbawiciela Świata - Wiesław Witkowski, zastępca burmistrza Strzegomia oraz Tomasz Marczak, przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu.

Dodajmy, że po homiliach w obydwu parafiach miał miejsce obrzęd obmycia nóg 12 mężczyznom tzw. Mandatum na znak wielkiej miłości i służby każdemu człowiekowi. Na zakończenie nabożeństw w uroczystych procesjach przeniesiono Najświętszy Sakrament do kaplicy adoracji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group