Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 964
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Strzegomscy radni przyjęli program rewitalizacji

Niedziela, 28 sierpnia 2016, 12:29
Autor: red
Strzegom: Strzegomscy radni przyjęli program rewitalizacji
Fot. UM Strzegom
W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego 24 sierpnia odbyła się XXIV sesja Rady Miejskiej, podczas której radni podjęli wiele uchwał.

Jedną z ważniejszych było przyjęcie Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Strzegom na lata 2015-2025. LPR jest dokumentem umożliwiającym realizację zadań rewitalizacyjnych, mających na celu wyprowadzenie ze stanu kryzysowego obszarów rewitalizacji: Stare Miasto wraz z Grabiną w Strzegomiu oraz wsi Jaroszów. Program zakłada realizacje na obszarach objętych rewitalizacją zarówno zadań inwestycyjnych, jak i społecznych. Dodajmy, że opracowanie i uchwalenie programu jest niezbędne w celu ubiegania się o dofinansowanie realizacji zadań rewitalizacyjne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

W związku z tym, że w ostatnim czasie pojawiły się nowe ulice w Strzegomiu i Goczałkowie, konieczne było zaktualizowanie podziału naszej gminy na okręgi wyborcze, ustalenie ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu. Ponadto radni dokonali podziału gminy na stałe obwody głosowania, ustalili ich numery, granice i siedziby obwodowych komisji wyborczych.

Doraźna Komisja Statutowa złożona ze strzegomskich radnych przeanalizowała obowiązujący statut naszej gminy i dokonała zmian - w formie uchwały - w zakresie dostosowania jego postanowień do znowelizowanych przepisów prawa i wynikających z wprowadzenia programu eSesja.

Radni zmienili również niektóre zapisy w sprawie zasad i trybu przyznawania i pozbawiania oraz wysokości stypendiów sportowych za osiągnięte wyniki sportowe. Od teraz o stypendium może ubiegać się również sportowiec (mieszkaniec naszej gminy), który trenuje w klubie spoza gminy Strzegom. Ponadto burmistrz Strzegomia nie może pozbawić stypendium osoby, która zmieniła miejsce zamieszkania poza teren województwa dolnośląskiego. Wysokość stypendiów nie będzie już zróżnicowana i wynosić będzie równo 500 zł miesięcznie brutto dla osoby. Powyższe środki będą wypłacane sportowcom nie tylko przelewem na wskazany rachunek bankowy, ale również w kasie Urzędu Miejskiego. Dodatkowo, wnioskującym, których wnioski nie zostały uwzględnione, nie przysługuje odwołanie.

Na sierpniowej sesji przegłosowano także uchwały dot.: zmian wieloletniej prognozy finansowej gminy Strzegom na lato 2016-2025; zmian budżetu gminy w 2016 r.; trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Strzegomiu; zmiany uchwały Nr 95/15 Rady Miejskiej w Strzegomiu w sprawie przyjęcia Wieloletniego programu współpracy gminy Strzegom z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2016-2017 oraz uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obrębu wsi Jaroszów oraz obrębu wsi Bartoszówek, w gminie Strzegom.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group