Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 565
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Strzegomskie Wieczerze Wigilijne

Wtorek, 23 grudnia 2014, 10:53
Aktualizacja: 15:55
Autor: red.
Strzegom: Strzegomskie Wieczerze Wigilijne
Fot. użyczone
Przed nami długo oczekiwana Wigilia i Święta Bożego Narodzenia. Jest to okres, kiedy każdy człowiek powinien doświadczyć radości, sympatii i serdeczności od bliźniego. Nikt w tych szczególnych dniach nie powinien czuć się samotny i opuszczony.

Przed tymi pięknymi, rodzinnymi świętami w naszym mieście odbywały się Wieczerze Wigilijne dla różnych grup społecznych. Potwierdziły one wyjątkową atmosferę świąt, kiedy jednoczą się nasze myśli i gasną wszelkie spory, a miłość jest ponad wszystkim.

Uroczysty i podniosły nastrój towarzyszył Wigilii dla organizacji pozarządowych z terenu gminy Strzegom, która miała miejsce w sali balowej Strzegomskiego Centrum Kultury II w dniu 20 grudnia br. Wszyscy zgromadzeni tradycyjnie przełamali się opłatkiem i złożyli sobie nawzajem świąteczno-noworoczne życzenia. Spotkanie uświetnił zespół wokalno – muzyczny „Retro”, który wykonał kilka kolęd.

W niedzielę, 21 grudnia br. – również w SCK II - mieszkańcy Strzegomia spotkali się z władzami samorządowymi, nowo wybranymi radnymi Rady Miejskiej i kapłanami obu parafii na XIII już Wieczerzy Wigilijnej, którą zorganizowało Strzegomskie Centrum Kultury. Rangę wydarzenia podniósł koncert kolęd w wykonaniu młodych adeptów sekcji pianina prowadzonej przez Tatianę Brzozowską oraz występ Katarzyny Borys – prowadzącej sekcję skrzypiec. Burmistrz Strzegomia – Zbigniew Suchyta składając życzenia świąteczno – noworoczne, podkreślił wyjątkowość gminy, którą zarządza oraz samych mieszkańców. – Jestem dumny, że mogę być burmistrzem dla tak wspaniałych ludzi. Cieszmy się wspólnie z tych pięknych świąt i bądźmy dla siebie mili i serdeczni. Przy okazji zapraszam 31 grudnia na strzegomski Rynek na Sylwestra, by pożegnać stary, a przywitać Nowy Rok – zaznaczył burmistrz. Życzenia strzegomianom złożyli również: przewodniczący Rady Miejskiej – Tomasz Marczak oraz ks. prałat Marek Babuśka.

Szczególny wymiar miała Wigilia dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzegomiu. Spotkanie świąteczne dla osób na co dzień korzystających z opieki społecznej odbyło się w Domu Parafialnym przy Bazylice Mniejszej w Strzegomiu w dniu 22 grudnia br. Gośćmi wieczerzy były władze gminy oraz ks. prałat Marek Babuśka. Rolę gospodarza pełniła Bożena Brańka – kierownik strzegomskiego OPS-u wraz ze swoimi pracownikami. W stronę podopiecznych ośrodka (ok. 80 osób) popłynęło wiele ciepłych życzeń, szczególnie tych, by nie byli w najbliższych dniach samotni. Po wysłuchaniu Pisma Świętego, odśpiewaniu kolędy i złożeniu sobie życzeń, uczestnicy spotkania przystąpili do spożywania potraw wigilijnych. Dodajmy, że dla podopiecznych OPS-u zostało również przygotowanych ok. 350 paczek żywnościowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group